Wege weekend we Wrocławiu

17.01.15 | 14:42

 To będzie prawdziwy wege weekend we Wrocławiu. W sobotę i w niedzielę szykują się dwie świetne imprezy kulinarne, na których używanie będą mieli wszyscy ci, którzy wybierają dietę bezmięsną. "Mięsożerni" natomiast będą mogli się przekonać, że dieta wegetariańska i wegańska to nie tylko sałata i kiełki.

Wegeburgery, wegańska pizza, hummus, sałatki, samosy, warzywne gulasze i cała masa innych potraw stworzonych bez użycia mięsa, ani produktów pochodzenia zwierzęcego. Jeśli nie wyobrażacie sobie pizzy bez sera, to będzie można jej spróbować i przekoanać się, że niczym nie ustępuje oryginałowi.

Las VEGas Fest

To będzie pierwsza edycja nowego wegańskiego festiwalu we Wrocławiu. Będzie można zjeść smacznie, etycznie i do syta, a do tego znaleźć zupełnie nowe kulinarne inspiracje. - Tego typu eventy to fajny sposób na to, żeby pokazać ludziom, ile jest alternatyw dla kuchni mięsnej, i wbrew temu, co sądzi większość ludzi - ta opcja nie ogranicza, a umożliwia poznanie masy nowych smaków i rozwiązań, których dotychczas nie znałeś - tłumaczy Paulina Markowska, jedna z organizatorek imprezy. Na miejscu zjemy potrawy serwowane na co dzień w Baszcie i Złym Mięsie, ponadto przypyszne domowe wypieki od Weles production i zdrowe łakocie od Zielonego Talerza. Do tworzenia oryginalnych potraw zachęcą was również Inspirujące K'uli'NARIA, nono i NOKE, a sklep Świnki Trzy zaprezentuje wam ekoprodukty, z których przygotujecie te pyszne dania. Las VEGas Fest to jednak nie tylko wege jedzenie, ale również cały "life-style". Na miejscu organizacja Otwarte Klatki oraz Greenpeace Polska opowiedzą o tym, jak swoimi nawet małymi działaniami możemy zmienić wiele.

Pierwsza edycja Las VEGas Fest odbędzie się w sobotę, 17 stycznia, od 11.00 do 17.00 w klubie Szklarnia oraz sąsiadującym z nim Złym Mięsie przy ul. Ofiar Oświęcimskich 19.

Wrocławska Kuchnia Społeczna

Ta impreza to swoisty wegański szwedzki stół, który współtworzą sami jej uczestnicy. Polega to na tym, że każda osoba, która bierze udział w wydarzeniu, przynosi na nie stworzoną przez siebie, wegańską potrawę, stawia obok pozostałych dań przygotowanych przez innych uczestników, a następnie wszyscy razem jedzą, rozmawiają i po prostu dobrze się bawią. Jeśli natomiast nie potrafisz gotować lub nie znasz żadnych wegańskich przepisów, to przy wejściu płacisz 10 złotych i... jesz do syta. Kuchnia Społeczna ma na celu promowanie etycznej, pozbawionej mięsa i produktów odzwierzęcych kuchni, a ewentualne zyski przeznaczane są na rzecz wartościowych inicjatyw społecznych. Cały dochód z tej edycji Kuchni zostanie przeznaczony na Stowarzyszenie Empatia.

Kolejna edycja Wrocławskiej Kuchni Społecznej odbędzie się w niedzielę, 18 stycznia, o godzinie 16.00 w Cafe Utopia przy Centrum Reanimacji Kultury, ul. Jagiellończyka 10cd.