Zaczyna się przebudowa przejścia Świdnickiego

18.01.15 | 13:18

Od poniedziałku rusza kolejny etap rewitalizacji przejścia Świdnickiego i jego sąsiedztwa. Będzie się on wiązał z utrudnieniami dla kierowców na ul. Kazimierza Wielkiego. Nastąpiły też zmiany w projekcie przebudowy przejścia Świdnickiego - podziemna droga dla pieszych będzie szersza niż w początkowych planach.

Od najbliższego weekendu (w nocy z 16 na 17 stycznia) na ul. Kazimierza Wielkiego na wysokości Świdnickiej kierowcy będą mieli do dyspozycji tylko dwa pasy jezdni (na odcinku niespełna 15 metrów), zamiast obecnych trzech. Zmiany spowodowane są rozpoczęciem kolejnego etapu rewitalizacji przejścia Świdnickiego. Pierwszy obejmował przebudowę deptaku przed dawnym barem Barbara i jest już na ukończeniu. Teraz robotnicy zajmą się przebudową przejścia podziemnego i wytyczeniem nowych pasów na jezdni.

Co ważne, z przejścia podziemnego nadal będą mogli korzystać piesi.

Jednym z założeń rewitalizacji przejścia Świdnickiego jest zaaranżowanie części jego przestrzeni na galerię sztuki. Dotychczas w planach galeria miała zająć większość przestrzeni, a samo przejście zostałoby zwężone z obecnych 8 metrów szerokości do 3. Jednak na prośbę prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza, przejście dla pieszych zostanie poszerzone kosztem galerii o jeden metr. Dzięki temu po przebudowie będzie ono miało 4 metry szerokości.

Od poniedziałku ruszą pierwsze prace rozbiórkowe, robotnicy zajmą się izolacją przejścia podziemnego i przebudową sieci podziemnych. Pod koniec przyszłego tygodnia powinniśmy poznać dokładny harmonogram budowy. Na razie trwają konsultacje spowodowane zmianami w projekcie.

 

wroclaw.pl