Budują nową ścieżkę rowerową pod mostami Warszawskimi

23.01.15 | 14:30

Do końca maja będzie gotowa nowa drogą dla rowerów pod mostami Warszawskimi. Cykliści nie będą musieli nadrabiać drogi, by wałami wzdłuż Starej Odry dojechać do mostu Trzebnickiego.

Robotnicy zaczęli budowę ścieżki rowerowej pod mostami Warszawskimi. Najpierw trzeba jednak wykonać całkowicie nowy przepust drogowy. Dotąd był tu rów, który uniemożliwiał przejazd. Nowe ułatwienie dla rowerzystów ma zaczynać się na wysokość zjazdu przy ul. Jedności Narodowej i poprowadzi aż do mostu kolejowego na odcinku o długości 400 m. Nowa rowerowa trasa będzie mieć asfaltową nawierzchnię. Inwestycja będzie kosztować prawie 650 tys. zł. Pierwsi rowerzyści skorzystają z niej pod koniec maja.

Dotąd jadąc wałami wzdłuż Starej Odry w kierunku mostu Trzebnickiego na wysokości mostów Warszawskich, nie było możliwości przejazdu. Cykliści, chcąc kontynuować jazdę nabrzeżem, musieli zjechać z wałów i dojechać do skrzyżowania Jedności Narodowej, Jaracza i Wyszyńskiego.

Podobne ułatwienie powstanie pod mostem Pokoju. Tam w ramach rewitalizacji bulwaru Ksawerego Dunikowskiego oraz Marii i Lecha Kaczyńskich powstanie pływający pomost. Po nim będą mogli przejechać cykliści i piesi.

 

wroclaw.pl