Finał Szlachetnej Paczki

25.01.15 | 12:31

Około 2100 zł wyniosła średnia wartość świątecznej paczki, którą zostali obdarowani potrzebujący w ramach projektu Szlachetna Paczka. W klubie Firlej przy ul. Grabiszyńskiej w sobotę, 24 stycznia, uroczyście świętowano finał ostatniej edycji Szlachetnej Paczki.

Gala była okazją do posumowania i podziękowań dla wszystkich zaangażowanych w tę akcję charytatywną. Dla całej rzeszy wolontariuszy (620 na Dolnym Śląsku), ich liderów, koordynatorów regionalnych, ale też przedstawicieli różnych instytucji (wojska), klubów sportowych (rugbyści, piłkarze Śląska Wrocław) artystów i innych osób, które pomagały przy organizowaniu akcji: szukały sponsorów, brały udział w zbiórce pieniędzy w swoich miejscach pracy, kompletowały zawartość paczek, pomagały przy pakowaniu, noszeniu i przewożeniu ale tez szkoleniu wolontariuszy. 

- Tym razem skupiliśmy się na zbiórce pieniędzy na sprzęt AGD, którego brakowało. Mieliśmy też okazję uczestniczyć przy wręczaniu paczki jednej z rodzin z małymi dziećmi. Tych emocji i wzruszeń nie da się opisać - opowiada kpt. Ewa Nowicka-Szuflik, oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, które kolejny raz wzięło udział w akcji Szlachetna Paczka.

Podczas gali nastąpiło podsumowanie tej edycji Szlachetnej Paczki. Można było się przekonać, ile pomocy udało się przekazać. Paczki otrzymało około 20 tys. rodzin w Polsce, 41 mln zł to ogólna wartość wszystkich paczek w Polsce, a średnia wartość jednej paczki wyniosła 2100 zł.

Świętowano uroczyście, ale na luzie i z humorem. Części oficjalne były przeplatane występami artystycznymi, tak więc nikt się nie nudził. Dla gości zaśpiewał m.in. wrocławski wokalista Wojciech Dereń, piosenkę Stanisława Sojki pt. "Tolerancja" ("Na miły Bóg") wspólnie zaśpiewali prowadzący galę Magdalena Babiszewska, absolwentka Akademii Muzycznej, i Dominik Fraj z teatru Ad Spectatores, na koniec zaś czarował widzów wrocławski Teatr Ognia Osculum Ignis. Po zakończeniu gali bawiono się przy wielkim torcie z napisem "Szlachetna Paczka" i aromatycznej kawie. 

 

wroclaw.pl