Zlikwidowany szlak przemytniczy kokainy

25.01.15 | 14:30

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie, zatrzymanej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, podejrzanej o przemyt hurtowej ilości kokainy. W samochodzie i w mieszkaniu podejrzanej, policjanci zabezpieczyli narkotyki o wartości ponad 200 tys. złotych.

Funkcjonariusze Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, w wyniku współpracy międzynarodowej ze służbami holenderskimi i podjętych działań, zlikwidowali szlak przemytniczy kokainy, wiodącego z Holandii do Polski. W wyniku podjętej realizacji zatrzymano również kobietę przemycającą środki odurzające. Podejrzana, to 32 - letnia mieszkanka Wrocławia. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło w efekcie ustaleń funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, poczynionych m.in. z partnerami zagranicznymi. Zgromadzona wiedza pozwoliła wytypować kobietę przemycającą z Holandii do Polski hurtowe ilości kokainy. Przywiezione narkotyki podejrzana planowała wprowadzić do obrotu we wrocławskich klubach, gdzie ostatnio pracowała.

Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do przechwycenia 44 kapsułek z kokainą, każda o wadze kilkunastu gramów. Narkotyki ukryte były w samochodzie, którym kobieta wracała z Holandii, w pojemniku z płynem do chłodnic. Kilkanaście kolejnych kapsułek z zawartością tego samego narkotyku, policjanci znaleźli w miejscu zamieszkania podejrzanej. Łączna waga zabezpieczonej kokainy o bardzo wysokim stopniu czystości, wynosi blisko 600 gramów, a jej wartość przekracza 200 tysięcy złotych.

Za przemyt narkotyków zatrzymanej kobiecie grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 15. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.