MPK szuka kolejnych motorniczych

26.01.15 | 07:00

Wrocławskie MPK rozpoczyna rekrutację na kolejne szkolenie dla motorniczych. Najlepsi mają szansę na pracę. Od grudnia 2013 o stanowisko motorniczego ubiegało się ponad pół tysiąca osób. Najlepszych 50 zdobyło zatrudnienie w MPK. 

To już piąty kurs organizowany przez MPK dla przyszłych motorniczych. Wszyscy, którzy przejdą pozytywnie rekrutację, trafią na specjalne szkolenie, a potem będą mogli ubiegać się o uprawnienia do prowadzenia tramwajów i zatrudnienie w MPK.

- Poszukujemy kandydatów, którzy mają przynajmniej prawo jazdy kat. B i dobrze czują się w ruchu miejskim. Mile widziane jest także doświadczenie w obsłudze klienta. Aby dostać się na kurs, trzeba przejść rekrutację, bo absolwentom kursu, którzy z powodzeniem zdadzą egzaminy, oferujemy pracę w MPK - mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK Wrocław.

Pierwszy taki kurs MPK organizowało rok temu. Obecnie to już piąta tura. Dzięki takiemu sposobowi rekrutacji przewoźnik zatrudnił już 50, dobrze wyselekcjonowanych kandydatów. 

Grupa, która teraz zostanie zrekrutowana rozpocznie szkolenia w  marcu. Zdobycie uprawnień do kierowania tramwajem nie jest tanie. Cały kurs to wydatek rzędu 6000 zł. Jednak nie trzeba mieć tej sumy od razu. Na początek wystarczy około 600 zł. Resztę, już w trakcie pracy, można rozłożyć sobie na raty i oddać pracodawcy.

Informacje dla kandydatów o szkoleniu 

Co proponuje MPK po zakończonym szkoleniu? 

Kandydatom po kursie pracodawca oferuje zatrudnienie w ramach umowy o pracę, wynagrodzenie gwarantowane: stawka zasadnicza 2.750,00 PLN brutto, premia regulaminowa 10%, dodatek stały 200,00 PLN brutto oraz dodatki wynikające z rozliczenia indywidualnego harmonogramu pracy. Do tego świadczenia socjalne i bilety wolnej jazdy. Kandydaci aplikować na szkolenie mogą poprzez stronę internetową www.mpk.wroc.pl

 

wroclaw.pl