Ostatni weekend ferii zimowych

30.01.15 | 14:30

Warunki narciarskie na Dolnym Śląsku nadal są bardzo dobre. Na trasach w Zieleńcu leży nawet do 100 cm śniegu i czynna jest większość wyciągów. Warunki turystyczne są jednak bardzo trudne, a w Karkonoszach obowiązuje III stopień zagrożenia lawinowego.

W Szklarskiej Porębie leży od 20 do 60 cm świeżego śniegu. Pojeździć można na nartostradach Puchatek i Śnieżynka. Jazda nocna na Puchatku możliwa jest w godzinach od 18.00 do 22.00. Czynne są obie części kolei linowej na Szrenicę, kolej Karkonosz-Express oraz orczyki Świąteczny Kamień i Baby Lift. Temperatura wynosi obecnie od minus 7 do minus 3 st. C.

W Karpaczu, gdzie grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 30-70 cm, na terenie miasta otwarte są wszystkie wyciągi, w tym m.in. kanapa sześcioosobowa Winterpol Biały Jar i kanapa czteroosobowa Stacja Narciarska Pod Wangiem, Bambino-Ski, Relaks, Lodowiec, Lodowiec-Bobo, Łosiówka, Kolorowa I i II, Karpatka I i II, Karpatka-Ski-Panorama, Maciuś i Michałek.

Także w Kompleksie Śnieżka warunki są bardzo dobre, a pojeździć można na nartostradach Liczykrupa i Euro, które są czynne od 9.00 do 16.00. Otwarta jest także kolej linowa na Kopę. Temperatura wynosi od minus 7 do minus 3 st. C.

Na Polanie Jakuszyckiej grubość pokrywy śnieżnej na trasach wynosi od 23 do 62 cm. Obecnie temperatura wynosi tam ok. minus 5 st. C, zachmurzenie jest zmienne, ale śnieg nie pada. Dla narciarzy przygotowanych zostało ok. 60 km tras. Pobiegać można na trasach Radiowej Jedynki (Dolny Dukt) oraz Górnym Dukcie, a także w stronę Kopalni, na obu trasach na Orle i wokół Kozińca, przez Samolot, trasę Elektrowni Turów. Przygotowane są także trasy wyczynowe Buczki, Adama, podbieg na Trzy Świerki oraz Rudej Żmiji.

W szczytowych partiach Karkonoszy warunki turystyczne są trudne. Szlaki są miejscami oblodzone i przykryte zaspami sięgającymi do 1 m. Widoczność ograniczają mgły. W Karkonoszach obowiązuje III stopień zagrożenia lawinowego.

Na Śnieżce leży blisko 60 cm przewianego śniegu, a temperatura odczuwalna wynosi minus 15 st. C, wieje dość silny, południowozachodni wiatr, a widoczność jest ograniczona do ok. 600 m.

Bardzo dobre warunki w Kotlinie Kłodzkiej

W Zieleńcu grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 100 cm i czynnych jest ponad dwadzieścia kolei i wyciągów, m.in. czteroosobowa kanapa Gryglówka, cztero- i sześcioosobowe kanapy Witerpol oraz sześcioosobowa kanapa osobowa z gondolami Skyway Express Nartorama. Temperatura wynosi minus 4 st. C, zachmurzenie jest duże, a w niedzielę i poniedziałek spodziewane są opady śniegu.

W Zieleńcu czynnych jest ponad 20 kolei i wyciągów / fot. facebook.com/ZieleniecSkiArena

Na trasach w Czarnej Górze leży ok. 60 cm śniegu i czynne są prawie wszystkie wyciągi, w tym m.in. czteroosobowe koleje linowe Żmija i Efka. Temperatura wynosi minus 2 st. C.

W Sudetach Środkowych i Wschodnich prognozowane jest duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami, miejscami możliwe są opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie plus 3 st. C, a wiatr będzie słaby i umiarkowany, miejscami porywisty.

W szczytowych partiach Sudetów przewidywane są słabe opady deszczu. Temperatura w dzień wyniesie od minus 10 do minus 8 st. C. Wiatr będzie dość silny powodujący zamiecie śnieżne.

 

wroclaw.pl