Wrocław na podium w rankingu najpiękniejszych miast

31.01.15 | 08:15

Wrocław znalazł się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej atrakcyjnych do zamieszkania miast w Polsce. W uzasadnieniu podkreślano oprócz urody, jego dynamizm i wielokulturowość. Zwycięzcą rankingu został - tradycyjnie już, jeśli chodzi o podobne rankingi - Kraków. 

Powiązana ze słynnym domem aukcyjnym Sotheby's firma Poland Sotheby's International Realty oferuje od niedawna zagranicznym inwestorom luksusowe nieruchomości w Polsce, a Polakom ekskluzywne domy i lokale na świecie. Partnerem spółki jest Noble Bank.

W uzasadnieniu wyboru Wrocławia, jako trzeciego najbardziej atrakcyjnego do zamieszkania miasta w Polsce napisano, że: "dynamiczna i wielokulturowa stolica Dolnego Śląska przyciąga nie tylko urodą, ale również atmosferą. To jedna z najbardziej "zachodnich" polskich aglomeracji i silnie rozwijający się ośrodek biznesowy".

Na drugim miejscu w rankingu znalazło się Trójmiasto, które zdaniem autorów: "To nie miejsce do mieszkania, ale styl życia". Zaskoczeniem dla wielu jest piąta pozycja Bydgoszczy, którą porównano do Amsterdamu m.in. ze względu na liczne kanały.

Oto lista 10 najbardziej atrakcyjnych do zamieszkania polskich miast według Poland Sotheby's International Realty.

  1. Kraków
  2. Trójmiasto
  3. Wrocław
  4. Warszawa
  5. Bydgoszcz
  6. Łodź
  7. Toruń
  8. Lublin
  9. Kazimierz Dolny
  10. Zakopane

 

wroclaw.pl