Będzie kontrola działania syndyk Fagor Mastercook

06.02.15 | 10:30

Kolejny ruch w sprawie upadłości wrocławskiej fabryki Fagor Mastercook. Na zwołanym przez gminę Wrocław specjalnym posiedzeniu wierzycieli podjęto decyzję o przeprowadzeniu kontroli dotychczasowego działania syndyk Teresy Kalisz.

Zdaniem części wierzycieli, syndyk działa na niekorzyść fabryki. Teresa Kalisz od dwóch miesięcy odmawia sprzedaży fabryki Boschowi, mimo że ofertę wartą 90 milionów złotych przyjął sąd i rada wierzycieli. Syndyk zaprasza do dalszych negocjacji. Jak zapewnia, chodzi o podwyższenie tej ceny, by mieć możliwość "zaspokojenia wierzycieli". 

Tymczasem sytuacja fabryki pogarsza się z dnia na dzień. 17 kwietnia Bosch może zażądać zwrotu wpłaconego wadium i zrezygnować z kupna fabryki. Kontrola działania syndyk może potrwać dwa tygodnie. Przeprowadzi ją jeden z banków. Tymczasem 3 mniejszościowych wierzycieli (rada wierzycieli liczy ponad 500 podmiotów) złożyło wniosek o wyłączenie wszystkich dolnośląskich sędziów (z sądów rejonowych, okręgowych i apelacyjnego) z postępowania upadłościowego.

 

wroclaw.pl