Weź udział w konsultacjach w sprawie kamienicy Wyspa Słodowa 7

07.02.15 | 12:56

Cieszę się, że mieszkańcy chcą dyskutować o Wrocławiu. Widzę, że jest potrzeba ponownego przemyślenia tego, co się dzieje i będzie się dziać na Wyspie Słodowej. Chcemy wszystkim mieszkańcom pokazać, jak dużo miasto czyni w zakresie Wyspy. Chcemy także wysłuchać opinii zainteresowanych mieszkańców na ten temat. Czekamy na ich nowe pomysły. Dotyczy to także kamienicy na Wyspie - mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Będę przekonywał, że przyjęte przez nas rozwiązanie prywatyzacji kamienicy Wyspa Słodowa 7 jest dobre. Chętnie jednak przyjmę do dyskusji inne pomysły, pod warunkiem, że będą miały solidne podstawy merytoryczne i finansowe. Proszę o szeroki udział w debacie. Proszę też o zrozumienie, że sprawę Wyspy Słodowej traktujemy serio.- dodaje prezydent Dutkiewicz.

Właśnie ruszyły przygotowania do otwartych konsultacji społecznych dotyczących przyszłości kamienicy na Wyspie Słodowej. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców i aktywistów do rzeczowej dyskusji - zachęca Bartłomiej Świerczewski, odpowiedzialny w Urzędzie Miejskim m.in. za Wrocławski Budżet Obywatelski, jedna z najbardziej doświadczonych osób w prowadzeniu konsultacji społecznych we Wrocławiu. To m.in. jemu prezydent Wrocławia zlecił przygotowanie i prowadzenie konsultacji społecznych w sprawie kamienicy na Wyspie Słodowej. Oprócz niego konsultacje będą prowadzili Łukasz Medeksza, wiceprezes wrocławskiego oddziału Towarzystwa Urbanistów Polskich, oraz Szymon Sikorski i Maciej Nowaczyk z www.wroclaw.pl.

Ile kosztuje kamienica na Wyspie Słodowej? Jaki jest koszt jej utrzymania? Jakie są plany zagospodarowania Wyspy i jej najbliższej okolicy? Jakie są dane, dotyczące bezpieczeństwa i utrzymania tego miejsca? Bez tej wiedzy nie jest możliwa rzeczowa dyskusja o przyszłości Wyspy Słodowej, dlatego w ciągu dwóch tygodni uruchomiona zostanie platforma internetowa, za pośrednictwem której każdy będzie miał dostęp do kluczowych dla rzetelnej dyskusji informacji na temat tego kultowego miejsca.

Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia platformy. Powstał zespół, który pracuje nad planem polityki dyskusji o Wyspie Słodowej. - Będzie to swoisty pilotaż tego, jak dyskutować o ważnych dla miasta i jego mieszkańców tematach - zapewnia Szymon Sikorski z www.wroclaw.pl.

Konsultacje potrwają trzy miesiące. Oprócz postawienia platformy internetowej, powstanie punkt konsultacyjny i zorganizowana zostanie dyskusja publiczna. O wszystkich szczegółach konsultacji będziemy szczegółowo informować na www.wroclaw.pl.

Do czasu uruchomienia platformy dyskusja nie zostaje zamrożona. Wszelkie pomysły i konstruktywne uwagi można już przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Sześciopiętrowa kamienica (ze strychem) ma 1500 mkw. powierzchni użytkowej. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje w tym miejscu m.in. usługi, gastronomię, biura, hotele, pracownie artystyczne, obiekty kongresowe i konferencyjne oraz mieszkania.

Budynek wybudowany został w 1912 r. i znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Wrocławia. Wyspa Słodowa to jedno z ulubionych miejsc nie tylko wrocławian.

 

wroclaw.pl