Wyspa Tamka na sprzedaż

08.02.15 | 12:22

Uniwersytet Wrocławski chce sprzedać budynek na Tamce. Na drugą część wyspy na Odrze od kilku lat szuka chętnego Uniwersytet Medyczny.

Tamka to malowniczo położona jedna z wysp odrzańskich. Znajduje się u wylotu ul. Szewskiej, blisko Ossolineum i gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego. Do tego ostatniego należy połowa wyspy i pięciokondygnacyjny budynek zajmowany przez Wydział Biotechnologii.

Biotechnolodzy prawie trzy lata temu przenieśli się do nowego obiektu w Kampusie Grunwaldzkim. Na ostatnim, styczniowym posiedzeniu senatu uczelni zdecydowano o sprzedaży uniwersyteckiej części Tamki wraz z budynkiem z lat 70. - Szacujemy, że sprzedaż Tamki przyniesie nam około 5,5 mln złotych - mówi dr Jacek Przygodzki, rzecznik Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pytanie, czy i jak szybko znajdzie się kupiec. Uniwersytet Wrocławski dzieli Tamkę z Uniwersytetem Medycznym, do którego należy dawny gmach Zakładu Chemii Leków Wydziału Farmacji i Analityki Medycznej. W 2013 r. Medyczna spodziewała się za nieruchomość 8 mln zł. W styczniu 2015 r. minął termin kolejnego przetargu, żadna oferta na kupno się nie pojawiła.

Według planu zagospodarowania miejscowego na wyspie może powstać restauracja, hotel, baza mariny albo budynki mieszkalne. Tamkę ma pod swoją opieką konserwator zabytków.

Dr Przygodzki: - Wyspa jako całość z pewnością będzie bardziej atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów. Zakładam, że teraz uczelniom łatwiej będzie znaleźć potencjalnych kupców na budynki i ziemię.

 

wroclaw.pl