Upominki dla dzieci urodzonych na przełomie roku 2014/2015

13.02.15 | 11:28

To wydarzenie jest już tradycją w Wojewódzkim Szpitalu Klinicznym przy ul. Kamieńskiego. W czwartek przed południem  dyrektor szpitala, prof. Wojciech Witkiewicz, wiceprezydent Wrocławia, marszałek i wojewoda dolnośląski spotkali się z rodzicami maluchów, które urodziły się w ostatni dzień 2014 i pierwszy dzień nowego roku. Maluchy otrzymały upominki, pakiet szczepień i dyplomy.

Od 31 grudnia do 1 stycznia w szpitalu przy ul. Kamieńskiego urodziło się trzynaścioro dzieci, w tym 7 dziewczynek i 6 chłopców. Większość z nich przybyła wraz z rodzicami na uroczystość. Wszystkie maluchy ją smacznie przespały.  

Pierwsze dziecko urodzone we Wrocławiu 1 stycznia 2015 r., przyszło na świat  15 minut po północy i ma na imię Agata. Państwo Potoccy, rodzice Agatki  jako pierwsi  odebrali w imieniu małej prezenty oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności dla dziecka. Mama przyznała, że córka zrobiła im niespodziankę, bo termin porodu był wyznaczony tydzień później.

O trzy tygodnie przed terminem, 31 grudnia urodził się też Maciek Matkowski.- Ale nie dałam mu na imię Sylwester  - śmieje się jego mama, Katarzyna.

Jednym z dzieci zaproszonych wraz z rodzicami na uroczystość była też Antonina, która przyszła na świat 28 grudnia, ale jest trzytysięcznym dzieckiem urodzonym w 2014 r. w szpital przy ul. Kamieńskiego.

Tradycja uroczystego wręczenia dyplomów i upominków dzieciom urodzonym ostatniego i pierwszego dnia roku trwa od 15 lat w szpitalu przy ul. Kamieńskiego. Dzieci są też uroczyście chrzczone w katedrze wrocławskiej, a prof. Wojciech Witkiewicz zostaje ich honorowym ojcem chrzestnym.

Dyrektor szpitala przypomniał, że w ciągu 31 lat istnienia placówki urodziło się tam 69 tys. dzieci (w tym 10 par trojaczków), czyli tyle, ile liczy niejedno powiatowe miasto w kraju. 

 

wroclaw.pl