A może Walentynki w kinie?

14.02.15 | 13:06

Na co do kina w ten weekend? Zobacz, jakie filmy wchodzą dziś na ekrany.

"Pięćdziesiąt twarzy Greya"

Najbardziej oczekiwany film tego miesiąca, a może nawet roku, bo do kina wybiorą się wszystkie czytelniczki książki E.L.James, a na całym świecie było ich co najmniej 100 milionów. Przed filmem trwała walka o wybór aktorów, ostateczna decyzja wielu nie zadowoliła - milionera ze Seattle, czyli Christiana Greya zagrał ostatecznie Jamie Dornan, a jego ukochaną Anastasię Steele - Dakota Johnson (znana dotychczas przede wszystkim jako córka Melanie Griffith i Dona Johnsona). O czym jest film? Podobnie jak książka, o tym, jak kończąca studia młoda kobieta poznaje biznesmena ze szklanego wieżowca, który jest nią zafascynowany i chce zrobić z niej swoją uległą. Przed premierą podsumowano, że sceny erotyczne zajmują aż 20 minut filmu, ale to nie "Nimfomanka" Larsa von Triera. Nie będzie perwersyjnie, bardziej zmysłowo.    

Kino: Cinema City Korona, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Helios Magnolia, Multikino Arkady, Multikino Pasaż Grunwaldzki, Kino Nowe Horyzonty

 "Baranek Shaun"

Czyli genialny reżyser Nick Park w swoim żywiole. Znowu ożywił swoje plastelinowe postaci, w tym jedną z najbardziej lubianych - baranka Shauna. Tym razem zwierzak rusza do miasta, o czym, rzecz jasna, nie wie jego gospodarz. Shaun w towarzystwie swoich przyjaciół (w tym psa Bitzera) przyjeżdżają słynnym czerwonym autobusem i zaczynają siać spustoszenie w metropolii przywodzącej na myśl Londyn. Oglądają sklepy, zachodzą do restauracji (ale nie takiej, w której serwuje się baraninę). Tymczasem stroskany właściciel postanawia odszukać niesfornego podopiecznego. Czeka ich sporo perypetii, zwłaszcza że baranek i jego koledzy bynajmniej nie chcą tak szybko wracać na farmę.   

Kino: Dolnośląskie Centrum Filmowe, Cinema City Korona, Helios Magnolia, Kino Nowe Horyzonty, Multikino Arkady, Multikino Pasaż Grunwaldzki

"Kebab i Horoskop"

Humor rodem z Monty Pythona - tak określiła film Grzegorza Jaroszuka jedna z recenzentek. A hasło promocyjne brzmi "Czeski humor, skandynawski klimat, polska komedia". O czym jest "Kebab i Horoskop"? O ludziach na skraju załamania nerwowego, a przede wszystkim finansowego. Rzecz dotyczy sklepu z dywanami, nad którym zawisło widmo bankructwa. Sytuację może uratować motywacja pracowników i marketing. Co każdy z zatrudnionych zamierza zrobić dla utrzymania miejsca pracy- Naprawdę wiele. W rolach głównych Andrzej Zieliński, Janusz Michałowski, Bartłomiej Topa.

Kino: Dolnośląskie Centrum Filmowe, kino Nowe Horyzonty

"Kingsman: Tajne służby"

Dobrze nam znany gentelman ekranu, czyli Colin Firth tym razem w roli tajnego agenta, starego wygi, który szkoli żółtodzioba. Młody chłopak ma świetne warunki fizyczne (jest super wysportowany) i intelektualne (wysokie IQ), ale zaprzepaścił swoje zdolności. Po desperackim rajdzie samochodowym po mieście nie trafia do więzienia, ale pod skrzydła przedstawiciela niezależnej agencji szpiegowskiej. Czekają go pasjonujące wyzwania i misje. Film jest zabawną wariacją na temat Bonda z gadżetami godnymi wielkiego konstruktora Q.

Kino: Cinema City Korona, Helios Magnolia, Multikino Arkady, Multikino Pasaż Grunwaldzki

"Tajemnice lasu"

Amerykańscy filmowcy, jak chyba żadni inni potrafią przerabiać znane motywy w sobie tylko znanych celach (najczęściej, by sprzedać raz jeszcze dobrze znany produkt). Tym razem się udało, bo opowieść o piekarzu i jego żonie, którzy są zmuszeni pójść do tajemniczego lasu, by cofnąć klątwę, jest nie tylko świetnie sfilmowana, ale i doskonale, przekonująco zagrana. Nic w tym dziwnego. W obsadzie nazwiska z najwyższej półki, zwłaszcza Meryl Streep i Emily Blunt. A fani baśni odnajdą tu bohaterów z Kopciuszka i Czerwonego kapturka.

Kino: Cinema City Korona, Helios Magnolia, Multikino Arkady, Multikino Pasaż

 

wroclaw.pl