Więcej autobusów na wrocławskie osiedla

26.02.15 | 07:31

Wydział Transportu od początku roku wprowadził kilka dużych zmian w kursowaniu linii autobusowych, które ułatwiają podróżowanie na wrocławskie osiedla. Niedawno pojawiło się więcej kursów na Jagodno, wcześniej wzbogacono ofertę linii nocnych na Złotnikach. Od najbliższego weekendu wejdą w życie zmiany ułatwiające przejazd m.in. ze Stabłowic i Maślic a od poniedziałku częściej pojadą autobusy między Gajem i pl. Grunwaldzkim. 

Zmiany w komunikacji, które poprawiają ofertę przewozową mieszkańcom wrocławskich osiedli zaczęły się już na początku roku. Od połowy stycznia linie nocne 243 i 253 zostały wydłużone i zatrzymują się na dodatkowych przystankach. Poprawiło to komunikację nocną osiedla Złotniki.

Na początku lutego, dobre wiadomości trafiły do mieszkańców Jagodna. Po pierwszych wzmocnieniach komunikacji na to osiedle, które miały miejsce jeszcze w 2014 roku, przyszedł czas na kolejne. Wydział Transportu zdecydował, że autobus 110 będzie w godzinach szczytu jeździł tam częściej. Po tej zmianie mieszkańcy mogą dojechać w kierunku Dworca Wrocław Główny co 6-10 minut.

Sporo zmian na lepsze czeka nas też w pierwszy weekend marca. Więcej autobusów pojedzie w kierunku Stabłowic, Maślic i Praczy Odrzańskich. Miasto m.in. uruchomi nową linię z numerem 102, która będzie kursować między pl. Jana Pawła II a ul. Wojanowską. Inne linie zostaną wzmocnione i przeorganizowane, tak żeby w godzinach szczytu autobusy w kierunku centrum miasta odjeżdżały nawet co 7,5 minuty. 

To jeszcze nie wszystkie nowości. Od poniedziałku linia 146 będzie jeździć częściej. To ułatwi podróżowanie między osiedlem Gaj-pl. Grunwaldzkim a Wielką Wyspą.

Urzędnicy analizują też inne obszary miasta pod kątem uatrakcyjnienia oferty przewozowej. Już wiadomo, że kolejne zmiany i ułatwienia dla mieszkańców szykują się na koniec marca. Mają dotyczyć obsługi Muchoboru. 

 

wroclaw.pl