Powrót "Idy" do DCF-u

27.02.15 | 07:26

"Ida" miała swoją polską premierę w październiku 2013 r. i od tego czasu zdobyła mnóstwo prestiżowych nagród i nominacji do nagród. Dla tych, dla których dopiero Oscar dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego będzie motywacją, żeby zobaczyć film Pawła Pawlikowskiego, DCF organizuje seanse w tygodniu 27 lutego-5 marca. "Ida" będzie grana codziennie o godz. 18.45.

Rok 1962 r. Anna, sierota umieszczona w klasztorze pod opieką zakonnic, jest w nowicjacie. Matka przełożona namawia ją, by przed święceniami odwiedziła swoją ciotkę, jedyną żyjącą krewną. Ciotka opowiada Annie o jej rodzicach i losach rodziny. Anna dowiaduje się, że jest Żydówką. Dla wychowanej w katolickim sierocińcu dziewczyny, wiadomość o prawdziwym pochodzeniu będzie testem dotychczas wpajanego systemu wartości.

Anna i Wanda postanawiają pojechać do miejscowości, gdzie przed wojną mieszkali dziadkowie i rodzice Anny. Wanda podejrzewa, że zostali zabici przez sąsiada, a jako doświadczona stalinowska prokurator wie, jak się wydobywa informacje nawet od tych, którzy nie chcą ich udzielić...

 

wroclaw.pl