Bank Niemowlaka: przynieś ciuszki i pomóż mamom

28.02.15 | 08:26

Przy ul. Rydygiera 22-28 (dawny szpital) od jakiegoś czasu działa Bank Niemowlaka. Prowadzi go fundacja Evangelium Vitae. Jeśli masz w domu zbędne już rzeczy po niemowlaku, możesz je przekazać do banku. Jeśli samemu potrzebujesz tego typu wsparcia - zgłoś się do fundacji. 

Bank Niemowlaka założyły w ubiegłym roku siostry boromeuszki, które opiekują się m.in. oknem życia, prowadzą poradnię rodzinną, szkołę rodzenia i gabinet naprotechnologii.

- Widziałyśmy, że jest duże zapotrzebowanie na tego typu miejsce, stąd pomysł stworzenia Banku Niemowlaka. Przede wszystkim obracamy w nim rzeczami dla małych dzieci, a zwłaszcza dla niemowląt. Głównie chodzi o ubranka, z których dzieci bardzo szybko wyrastają, a które są dość drogie i nie każdego na nie stać - opowiada siostra Dorota z Kongregacji Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza. Jak dodaje, z zasobów banku skorzystało już wiele matek znajdujących się w potrzebie, za co przedstawiciele fundacji bardzo dziękują ofiarodawcom. 

Bank chętnie przyjmie dalsze dary - przede wszystkim ubranka, ale też środki do pielęgnacji niemowląt, czy pieluszki, które pozostały, bo dziecko z nich "wyrosło", lub pieniądze na ten cel. Jak się okazuje, wciąż zgłaszają się kolejne osoby, które potrzebują tego rodzaju pomocy. Fundacja prosi jednak aby przynoszone ubranka nie były zniszczone i brudne. Zdarzyło się już, że kilka podarowanych ciuszków nie nadawało się do wydania. Natomiast nie ma wielkiego zapotrzebowania na zabawki.

W razie, gdyby ktoś chciał zostać anonimowy, może zostawić listowną prośbę o pomoc w skrzynce, która zawieszona jest przy portierni. Prowadzące bank proszą tylko, aby określić potrzebny rozmiar ubranek lub termin planowanych narodzin dziecka. Odpowiadają również na prośby przesłane pocztą.

Bank Niemowlaka działa we wtorki godz. 12.00 - 14.00 oraz w sposób ciągły od poniedziałku do piątku po wcześniejszym umówieniu się pod nr tel. 71 7828761, 503515526.

Fundacja mieści się przy ul. Rydygiera 22-28, w bliskiej odległości od centrum Wrocławia i w pobliżu kilku węzłów komunikacyjnych (przystanki przy ul. Pomorskiej, Drobnera, Dubois oraz kilka minut pieszo od Dworca Nadodrze).

 

wroclaw.pl