Studia wojskowe: rejestracja do 31 marca

16.03.15 | 10:46

Osoby, którzy przymierzają się do studiów w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych, muszą do 31 marca zarejestrować się w systemie rekrutacyjnym uczelni.

Studia wojskowe od lat należą do najchętniej wybieranych. Na jedno miejsce przypada od kilkunastu do ponad trzydziestu kandydatów. W tym roku przyjętych zostanie 144 osób.

Studia są bezpłatne, podchorążowie mają zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie, co miesiąc otrzymują także uposażenie (od 1000 zł na pierwszym roku do 1750 zł na czwartym roku). Każdy z absolwentów wraz z nominacją na pierwszy stopień oficerski otrzymują przydział do jednostki - gwarancja pracy to dla wielu chętnych jeden z argumentów za wyborem studiów wojskowych.

Rekrutacja ma kilka etapów. Najpierw kandydat musi się zarejestrować w systemie rekrutacyjnym Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. Ma na to czas najpóźniej do 31 marca.

Kolejne etapy - zaplanowane na początek lipca, to rozmowa rekrutacyjna i sprawdzian sprawności fizycznej. Na ich podstawie ustalona zostanie lista przyjętych.

 

wroclaw.pl