Co dalej z obwodnicą Leśnicy

25.03.15 | 07:42

Do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie trafiła skarga kasacyjna na wyrok podtrzymujący decyzję środowiskową dla fragmentu obwodnicy Leśnicy. Nie ma to jednak wpływu na plany realizacyjne.

Przypomnijmy, że siedmiokilometrowy odcinek drogi, która ma połączyć ulice Średzką  z rondem przy ul. Granicznej ma budować firma Skanska. Przetarg na ten kontrakt rozstrzygnięty został w ostatnich miesiącach ubiegłego roku, choć Wrocławskie Inwestycje ogłosiły go w marcu. Mógł być zakończony znacznie wcześniej, jednak Stowarzyszenie "Wspólnota Jerzmanowo" zaskarżyło decyzję środowiskową. Protestujących nie zadowoliły rozstrzygnięcia kolejnych instancji i na wydaną przez Główną Dyrekcję Ochrony Środowiska decyzję postanowili odwołać się do sądu. Wojewódzki Sąd Administracyjny skargę oddalił w ostatnich dniach października. Teraz pojawiła się kolejna.

Jak widać przeciwnicy obwodnicy nie rezygnują. Czy mogą zablokować inwestycję? - Mamy nadzieję, że nie. Decyzja już raz obroniła się w sadzie. Uważamy zawarte w niej rozwiązania za bardzo dobre. Co ważniejsze dysponujemy ostateczną decyzją środowiskowa na wszystkie odcinki obwodnicy, to oznacza, że możemy z nich korzystać i przeprowadzać inwestycję - tłumaczy rzecznik Wrocławskich Inwestycji Marek Szempliński. 

Obecnie wykonawca pracuje już nad projektem. Trwają też prace przygotowawcze - np. wycinki. Pierwsze roboty najprawdopodobniej nie będą dotyczyły samej drogi tylko będą związane z rozbiórkami i budowami na terenach pozyskanych od wojska. Wskazuje na to, że te właściwe roboty rozpoczną się we wrześniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nową droga będzie można jeździć w  2017 roku.

 

wroclaw.pl