Wrocławskie place zabaw i parki dla psów

25.03.15 | 11:48

Wrocław jest coraz bardziej przyjazny czworonogom. Do naszej akcji "Pets Welcome" zgłosiło się już 100 miejscówek, które nie zatrzaskują drzwi przed zwierzakami. Idziemy za ciosem i teraz szukamy terenów przyjaznych psom. Macie ulubione miejsca, gdzie Wasz pies może wybiegać się do woli? Zgłaszajcie!

We Wrocławiu na razie są dwa place zabaw dla psów: na wzgórzu Słowiańskim i w Parku Grabiszyńskim. Właściciele psów chętnie też odwiedzają wzgórze Kilimandżaro, którego teren sprzyja psim szaleństwom. Jakie są Wasze ulubione miejscówki na psie wypady? Zgłaszajcie. Wspólnie zbudujemy bazę terenów, na których można wypocząć z psem.

Plac zabaw dla psów w parku Grabiszyńskim

Pochylnie, barierki, przeszkody. Plac powstał z inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej w ramach tak zwanych zadań drobnych. Wcześniej był jednym z projektów zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Nie zdobył jednak wystarczającej ilości głosów.  Inwestycja kosztowała ponad 48 tysięcy. Plac jest ogrodzony, jednak nie jest zamknięty na klucz. Na około 1000 metrów kwadratowych znajduje się kilkanaście urządzeń przygotowanych specjalnie dla psiaków. Jest tunel, przeszkody z opon, palisady, drewniane przeszkody, które nasz pies może pokonać dowolnym sposobem: przeskoczyć górą lub przeczołgać się dołem.

Plac zabaw dla psów Wzgórzu Słowiańskim 

Na czworonogi czeka tam kilka przeszkód, między innymi dwie równoważnie, płotki do przeskakiwania i slalomu. Wszystkie elementy wykonano z drewna, co powinno zagwarantować ich dużą wytrzymałość. Tor jest przeznaczony dla psów różnych ras i wielkości. Jego powierzchnia  to ponad 1800 m.kw. Inwestycja została zrealizowana ze środków Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Jej koszt to ponad 100 tysięcy złotych.

Wzgórze Kilimandżaro 

To sztucznie wzniesienie położone na osiedlu Zalesie przy ulicy Fryderyka Chopina. Wysokość bezwzględna wzniesienia wynosi 127 m n.p.m. Wzgórze zostało usypane z mułu i żwiru wykopywanego pod budowę Kanału Powodziowego, a następnie przysypane warstwą gleby o grubości 0,5 metra, oraz zalesione drzewami liściastymi.

 

wroclaw.pl