Wybierz imię maskotki mistrzostw Europy w piłce ręcznej

26.03.15 | 15:15

Grabek, Goldłapek, Handbalek, Handboy i High Five - to propozycje na imię dla maskotki mistrzostw Europy w piłce ręcznej, które za niespełna 300 dni rozpoczną się w Polsce. We Wrocławiu rozegranych zostanie szesnaście lub siedemnaście spotkań.

Konkurs, w którym kibice mieli możliwość przesyłania swoich propozycji nazw dla maskotki, ogłoszony został w połowie lutego i w sumie wpłynęło 697 zgłoszeń. Komisja konkursowa wybrała spośród nich pięć nazw, które trafiły do ścisłego finału. Są to:

  • Grabek,
  • Goldłapek,
  • Handbalek,
  • Handboy,
  • High Five.

- Przy wyborze nazw kierowaliśmy się tym, aby były one rozpoznawalne zarówno w Polsce jak i za granicą, dlatego preferowaliśmy propozycje w języku angielskim. Jednocześnie szukaliśmy również takich nazw, które byłyby nieszablonowym połączeniem języka polskiego i angielskiego. Cały czas pamiętaliśmy jednak o najważniejszej kwestii, aby nazwa maskotki promowała wartości zapisane w identyfikacji EURO 2016 - powiedział przewodniczący komisji konkursowej Marcin Herra.

Głosowanie na imię dla maskotki potrwa do 26 kwietnia, a głosy można oddawać:

Nazwę maskotki mistrzostw poznamy podczas finałowego meczu Pucharu Polski, który rozegrany zostanie 26 kwietnia na warszawskim Torwarze.

Kilkanaście spotkań we Wrocławiu

W trakcie przyszłorocznych mistrzostw Europy we Wrocławiu rozegranych zostanie 6 spotkań w rundzie wstępnej, 9 w rundzie głównej oraz mecz o piąte miejsce i prawdopodobnie o siódme. Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Hali Stulecia, na trybunach której będzie mogło zasiąść ok. 6,5 tys. widzów.

Mstrzostwa rozpoczną się 15 stycznia 2016 r.

Sprzedaż biletów na mistrzostwa ma się rozpocząć w kwietniu lub maju. W czerwcu odbędzie się losowanie grup finałowych, a jesienią zaprezentowane zostanie trofeum mistrzostw. Natomiast w grudniu we Wrocławiu zorganizowany zostanie towarzyski turniej piłki ręcznej, w którym wystąpią cztery reprezentacje w tym Polska i najprawdopodobniej Dania.

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn rozegrane zostaną w czterech miastach - Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Mecz otwarcia mistrzostw odbędzie się 15 stycznia 2016 r., a finał zaplanowano na 31 stycznia 2016 r. w Krakowie.

 

wroclaw.pl