Wirtualna adopcja czworonogów

01.04.15 | 15:34

Starsze, schorowane, wymagające specjalistycznej opieki zwierzęta mają małe szanse na adopcję. Taka jest smutna rzeczywistość. Mało kto zdecyduje się przygarnąć takiego czworonoga. Z myślą o nich Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we Wrocławiu stworzyło program wirtualnej adopcji, czyli pozytywnego sponsorowania leczenia i opieki nad potrzebującymi czworonogami.

Jeśli nie możesz przygarnąć zwierzaka, to nie znaczy że nie możesz mu pomóc. Wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oferuje adopcję wirtualną. - Chodzi przede wszystkim o zwierzęta, które nie mają szans na adopcję. Nieuleczalnie chore, starsze i wymagające specjalistycznej opieki - mówi Agnieszka Feret z TOZ-u.  Wirtualny opiekun zobowiązuje się do comiesięcznych wpłat na rzecz wybranego zwierzęcia.

Wsparcie i pomoc

Program jest skierowany zarówno do mieszkańców jak i firm, które mogłyby wesprzeć potrzebujące bezdomne psy i koty. Na razie zgłosiło się kilka osób i jedna firma, które zdecydowały się systematycznie wpłacać pieniądze na utrzymanie czworonogów.

-  Kwota może być dowolna, liczy się każda złotówka. Środki przeznaczone są na wyżywienie zwierząt oraz na zakup podstawowych środków do odpowiedniego funkcjonowania takich jak smycze, kagańce, pieluszki czy leki - dodaje Agnieszka Feret.  

Pozytywny sponsoring

W zamian za zostanie wirtualnym opiekunem wybranego zwierzęcia, TOZ oferuje bezpłatną reklamę poprzez umieszczenie na stronie www oraz profilu w serwisie Facebook informacji o firmie czy krótkiego opisu działalności opiekuna.

- Objęcie wirtualną adopcją skrzywdzonego zwierzaka to nie tylko dobry uczynek, ale także doskonały sposób na ocieplenie wizerunku firmy. A darowiznę przekazaną dla organizacji pożytku publicznego można odpisać od podatku - dodaje Agnieszka.

W celu ustalenia szczegółów współpracy wszyscy zainteresowani wirtualną adopcją proszeni są o kontakt pod numerem: 601 477 376, a zwierzaki czekające na takie wsparcie możecie poznać na internetowej stronie TOZ-u.

 

wroclaw.pl