Wielka gumowa kaczka na Święto Wrocławia

02.04.15 | 16:18

Wielka gumowa kaczka pływała już w Sydney, Pekinie, Osace, Sao Paulo, Los Angeles czy Hongkongu. W czerwcu, na Święto Wrocławia będzie pływać po Odrze.

Powstała w 2007 roku kaczka ma 12 metrów wysokości i 16 długości. Pływa po akwenach całego świata. Wszystko tylko po to, by ludzie się uśmiechnęli. Jej twórca, pochodzący z Holandii Florentijn Hofman, podkreśla, że jego kaczka nie zna granic, nie dyskryminuje nikogo i nie ma konotacji politycznej. Ma za to właściwości lecznicze, bo powoduje uśmiech i rozładowuje napięcia.

Kaczkę na Święto Wrocławia chce do Wrocławia sprowadzić miasto. Ma być jedną z największych atrakcji tegorocznych obchodów.  - To świetny pomysł i świetna zabawa. Mam nadzieję, że uda się zaprosić do nas także twórcę kaczki. Jesteśmy z nim w kontakcie - mówi jedna z pracownic wydziału kultury Urzędu Miejskiego. - Chcielibyśmy też, by kaczka wzięła udział w pokazie multimedialnej fontanny na Pergoli. Na razie pracownicy Hali Stulecia sprawdzają, czy fontanna nie jest za płytka. Ekspertyzę dostaniemy pod koniec tygodnia, wtedy zadecydujemy, czy kaczka zostanie na Odrze w okolicach mostu Grunwaldzkiego, czy poleci na Pergolę.

Kaczka ma być obecna we Wrocławiu przez tydzień.

 

wroclaw.pl