Wielkanoc z parasolem i w czapce

04.04.15 | 15:39

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Temperatura będzie bardziej zimowa niż wiosenna a słońca będzie jak na lekarstwo.

Na typowo wiosenną Wielkanoc w tym roku nie ma co liczyć. Będzie chłodno a na niebie przewaga chmur.

Wybierając się ze święconką w Wielką Sobotę trzeba będzie zadbać o czapkę, szalik i parasol. Słońca prawdopodobnie nie zobaczymy. Temperatura nie przekroczy 7 stopni a wiejący wiatr sprawi, że odczucie ciepła będzie mniejsze o 2-3 stopnie.

Mocniej może jeszcze wiać w noc z Wielkiej Soboty na Niedzielę Wielkanocną. Dlatego będzie się wydawało, że jest kilka stopni mrozu. Temperatura będzie w okolicach zera stopni.

Świąteczna niedziela będzie pochmurna i deszczowa. Możliwy jest także śnieg z deszczem. Wiatr będzie już nieco słabszy, ale temperatura świętować nie będzie. Maksymalnie osiągnie 6 stopni. Jest natomiast mała szansa na słońce.

Lany Poniedziałek - jak nakazuje tradycja - będzie mokry. Choć synoptycy nie przewidują już śniegu z deszczem, to na niebie cały czas przewaga chmur i deszcz. Temperatura będzie podobna jak w niedzielę. Za to z dnia na dzień zdecydowanie wzrośnie ciśnienie. W poniedziałek ma wynieść 1024 hPa.

 

wroclaw.pl