Jak zmienił się wrocławski biznes?

07.04.15 | 07:50

Trudno sobie to wyobrazić, ale zaledwie 15 lat temu o światowych inwestorach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku można było tylko pomarzyć. BNY Melon, Credit Suisse, HP czy LG obecnie zatrudniają tysiące osób, a same dochody z podatków to miliony złotych.

15 lat temu zagraniczne firmy inwestowały głównie w produkcję, bo praca Polaków była znacznie tańsza niż na zachodzie Europy. Teraz we Wrocławiu pracują programiści z całego świata, a zarobki w korporacjach znacznie przekraczają średnią krajową. Właśnie o tych zmianach na przełomie ostatnich 15 lat będzie mówić we Wrocławiu profesor Witold Orłowski. Ekonomista przedstawi swoją praktyczną wiedzę na ten temat.

Wykład odbędzie się 14 kwietnia na Uniwersytecie Ekonomicznym w budynku P3 przy ul. Komandorskiej 118/120. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.00. Wykład jest otwarty, jednak aby w nim uczestniczyć, trzeba się wcześniej zapisać. Swój udział należy zgłosić, wysyłając e-maila na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego obowiązuje zwolnienie rektorskie z zajęć.

 

wrocław.pl