"Imigrant czy obywatel" - kim jesteśmy na unijnym rynku pracy?

08.04.15 | 06:57

17 kwietnia 2015 r. na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym odbędzie się pierwsza debata z cyklu "Mam prawo", zatytułowana "Imigrant czy obywatel" - kim jesteśmy na unijnym rynku pracy? Wydarzenie zorganizowało Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce. 

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy na temat tego, jakie korzyści i możliwości daje obywatelom UE wspólny rynek pracy, a także, jakie są bariery jego funkcjonowania. 

I debata z cyklu "Mam prawo" podzielona będzie na dwie sesje. W pierwszej swój udział zapowiedzieli: Elżbieta Bieńkowska - unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, Władysław Kosiniak-Kamysz - minister pracy i polityki społecznej, Jutta Steinruck - europarlamentarzystka i Marcelis Johannes Boereboom - dyrektor generalny ds. pracy w Ministerstwie Spraw Społecznych i Zatrudnienia Królestwa Niderlandów.

Wśród pozostałych prelegentów, którzy wypowiadać się będą w II sesji, są: rektor wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego Andrzej Gospodarowicz, Karolina Grot z Instytutu Spraw Publicznych, Team Europe, Leszek Cybulski - Uniwersytet Ekonomiczny, Team Europe, Marzena Cichoń-Balcerowicz - Citizens UK oraz Hannie Mongard z Fairwork Foundation. 

Konferencję - w której udział jest bezpłatny - urozmaicą, również nieodpłatne warsztaty, skierowane do różnych grup zawodowych i społecznych: nauczycieli, studentów, uczniów, przedsiębiorców oraz organizacji pozarządowych.

Więcej informacji na temat programu warsztatów i debaty, a także rejestracja (z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc jest konieczna) na stronie www.mam-prawo.eu.

Organizatorzy zapraszają do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Komandorska 118/120, od godz. 10.00.

 

wroclaw.pl