Projekt "Rowerowy Wrocław" wśród najlepszych w kraju

09.04.15 | 15:03

Projekt "Rowerowy Wrocław", który w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego zdobył rekordową w skali kraju liczbę głosów, ma szansę na zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto". Głosowanie trwa do 13 kwietnia.

Wrocławski projekt został okrzyknięty prawdziwą rowerową rewolucją. Organizatorzy konkursu tłumaczą, że nie tylko zakłada on budowę 10 km tras rowerowych w centrum miasta, ale również zmienia myślenie o mieście i komunikacji, a w efekcie sprawia, że część miasta przecięta ul. Kazimierza Wielkiego staje się bardziej przyjazna dla wszystkich użytkowników ruchu.

Nie bez znaczenia jest też aspekt społeczny - grupa nieznających się wcześniej osób stała się grupą, która wspólnie osiągnęła wspaniały wynik. W głosowaniu nad budżetem obywatelskim projekt "269 we Wrocławiu" uzyskał 16 tys. głosów - to najlepszy wynik w Polsce. 

Oprócz "Rowerowego Wrocławia" do konkursu nominowano jeszcze 19 innych projektów z całej Polski. Głosować można do 13 kwietnia do godziny 10.00. Trzy najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalusamorzadowego.pl.

PRZEJDŹ DO STRONY GŁOSOWANIA

Konkurs "Mieszkam tu! - Mądre pomysły na mądre miasto" ma na celu wskazanie najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. Projektów, które pokazują, że budżet to nie tylko budowa chodnika czy parkingu, ale wiele różnorodnych i ciekawych inicjatyw.

Promowane są inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie i możliwe do powielenia w innych miastach. W konkursie uczestniczą zarówno mieszkańcy - autorzy pomysłów, jak i gminy, na terenie których są one realizowane. Nagrody będą przyznane w dwóch kategoriach "obywatelskiej" i "samorządowej".

 

wroclaw.pl