Wrocławski Rower Miejski - co nowego?

10.04.15 | 06:58

Montowanie stojaków i terminali dedykowanych Wrocławskiemu Rowerowi Miejskiemu idzie pełną parą. Do tej pory ekipy serwisowe zamontowały ponad połowę z planowanych 70 stacji WRM. 700 rowerów, z których będziemy mogli skorzystać w tym sezonie, również dotarło już do Wrocławia. Czas wspomnieć o istotnych zmianach dla użytkowników.

System Wrocławskiego Roweru Miejskiego ma zostać uruchomiony do końca kwietnia. Nowy Wrocławski Rower Miejski będzie liczył co najmniej 70 stacji i 700 rowerów. To oznacza, że sieć wypożyczalni miejskich, rozwinie się czterokrotnie w stosunku do ubiegłych lat, flota rowerowa - pięciokrotnie, a sam system stanie się, drugim po Warszawie, największym w Polsce.

Zmiany i nowości istotne dla Użytkówników

W ramach nowego systemu, użytkownicy nie tylko będą mieli okazję skorzystać ze znacznie większej liczby stacji i rowerów. Czeka na nich wiele nowości i udogodnień. Najważniejszą z nich jest zastosowanie, po raz pierwszy we Wrocławiu, nowoczesnego rozwiązania jakim sąelektrozamki, z których korzystają obecnie choćby mieszkańcy Warszawy.

To wygodny system zabezpieczenia rowerów, który sprawi, że wypożyczenia i zwroty będą jeszcze szybsze niż dotychczas, a tradycyjne zapięcie analogowe stanie się wyłącznie dodatkiem, przydatnym w czasie przerw np. na kawę czy zakupy w czasie wynajmu.

Rowerzyści w dalszym ciągu będą mogli dokonywać wypożyczeń za pomocą aplikacji. Ponadto do dyspozycji wrocławian zostanie oddany całkowicie nowy, niezależny serwis internetowy.

Oprócz systemu rejestracji i logowania do panelu użytkownika, w nowym serwisie internetowym znajdą się również najświeższe informacje na temat WRM, lista najważniejszych pytań i odpowiedzi dotyczących korzystania z rowerów miejskich, instrukcja wypożyczania i zwrotu jednośladów, interaktywna mapę z listą stacji czy szczegółowy cennik oraz regulamin.

Postęp prac montażowych

Obecnie 40 lokalizacji zostało zaopatrzonych w stojaki, a w 5 lokalizacjach zamontowano terminale. Na początku, specjalne stojaki rowerowe pojawiły się m.in. przy DS Słowianka i Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej, na Placu Powstańców Warszawy, w lokalizacjach Żelazna-Pereca, Wyszyńskiego-Nowowiejska, Poznańska-Legnicka i w wielu innych. Po świętach w mieście pojawiły się również pierwsze terminale, stanowiące główny element każdej stacji WRM. Pierwsza partia rowerów czeka już w magazynie na start sezonu.

Nextbike Polska będzie dostawcą i operatorem wypożyczalni w stolicy Dolnego Śląska do końca 2018. W związku z zapisami nowej umowy, sieć miejskich wypożyczalni rozwinie się z 17 stacji i 140 rowerów do 70 stacji i 700 rowerów. Istnieje jednak szansa na jeszcze szerszą rozbudowę, ponieważ operator prowadzi rozmowy z podmiotami prywatnymi i potencjalnymi sponsorami stacji, co w poprzednich latach zaowocowało we Wrocławiu podwojeniem floty miejskiej.

 

wroclaw.pl