Wyspa Przygody Opatowicka od 11 kwietnia

10.04.15 | 15:03

Już od najbliższej soboty (11 kwietnia) żądni przygód będą mogli korzystać z atrakcji parku Wyspa Przygody Opatowicka. Przygotowanych jest 7 tras z przeszkodami. W poprzednim sezonie park odwiedziło ponad 12 tys. gości.

Wyspa Przygody Opatowicka to przede wszystkim aktywny wypoczynek. Park linowy został zaprojektowany i wybudowany tak, aby idealnie wpasował się w przyrodę Wyspy Opatowickiej.

Do dyspozycji odwiedzających oddajemy 7 różnorodnych tras, na których znajduje się blisko 100 różnych, ciekawych, czasami wymagających przeszkód. Dzięki specjalnie skonstruowanym platformom, tyrolkom i linom nasi goście mogą pokonać ponad 1000 metrów. Ci najszybsi potrzebują dwóch godzin, ale większość z naszych odwiedzających nie traktuje tego jako wyścigu. To przede wszystkim bezpieczna adrenalina, świetna zabawa i alternatywny sposób na spędzenie czasu wolnego w pobliżu Odry i naturalnej zieleni - informuje Przemek Pawlak z parku linowego. Dodatkowo trwają prace nad budową nowej trasy dla najmłodszych. Umożliwi ona korzystanie z parku linowego na wyspie Opatowickiej, również dzieciom poniżej 140 cm wzrostu. Trasa "Myszka" zostanie oddana dla milusińskich w maju.

Każdy uczestnik, podejmujący wyzwanie pokonania tras, przed rozpoczęciem wspinaczki zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny (uprząż, lonżę, karabinki, rolkę) i przeszkolony z zasad posługiwania się nim przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską. Prawidłowe używanie sprzętu asekuracyjnego oraz przestrzeganie zasad regulaminowych obowiązujących na terenie parku linowego gwarantuje absolutne bezpieczeństwo wszystkich uczestników zabawy.
Nad komfortem i bezpieczeństwem osób nieustannie czuwa grupa instruktorów, która w sytuacji, gdy uczestnik chce opuścić trasę przed jej zakończeniem, gotowa jest w każdej chwili pomóc w bezpiecznym powrocie na ziemię.

W ubiegłym roku Wyspę Przygody Opatowicką odwiedziło ponad 12 tys. gości.

Park linowy jest otwarty w godzinach 10.00 do 18.00 w dni powszednie oraz pomiędzy 9.00 a 19.00 w weekendy. Bilet normalny w dni powszednie kosztuje 30 zł, ulgowy 20 zł, a wstęp dla dzieci - 12 zł. W weekendy i święta bilety kosztują: normalny 35 zł, ulgowy 25 zł, a dziecięcy 15 zł.

 

wroclaw.pl