"Toska" zachwyciła i wzruszyła

23.06.13 | 14:35

W ramach projektu Tauron Letni Festiwal Operowy premierę miała jedna z najsławniejszych oper wszechczasów- "Tosca" Giacomo Pucciniego. To poruszająca do głębi historia miłości śpiewaczki Toski i malarza Cavaradossiego, w którą wmiesza się okrutna historia i polityka, uosabiane przez złowrogiego Scarpię. 

Dzieło Pucciniego wystawione zostało w trzech historycznych miejscach Wrocławia, co nawiązuje do zmian miejsca akcji opery. Pierwszy akt "Toski" rozegrał się w średniowiecznej gotyckiej katedrze św. Marii Magdaleny, II akt na scenie Opery Wrocławskiej a akt III - na Wzgórzu Partyzantów  nad Fosą Miejską. To rewelacyjny pomysł, ażeby spektakl odbywał się w trzech miejscach akcji. Wbrew przypuszczeniom niektórych, nikt nie miał problemu, aby zdążyć na kolejną część. Zmiana miejsca akcji pozwala jeszcze bardziej zagłębić się w całą historię i przeżyć ją jak najbardziej realistycznie. o szczegółach opowie Państwu, Ewa Michnik- dyrektor naczelny i artystyczny Opery Wrocławskiej. 

Spektakl został bardzo miło przyjęty przez wrocławską publiczność oraz zaproszonych gości. Nie było słychać ani jednego niezadowolonego głosu. Czyli tak, jak zwykle....Opera stanęła na wysokości zadania. Wszystko zostało perfekcyjne przygotowane.

Dla widzów, którzy jeszcze nie mieli okazji wybrać się na "Toskę" mamy dobrą informację. Będzie jeszcze okazja w ostatni tydzień czerwca- 28,29 i 30 czerwca, o godzinie 20.00. Ta premiera to bardzo dobry, mocny akcent na zakończenie tegorocznego sezonu artystycznego. Daje poczucie spełnienia i pozostawia lekki niedosyt i apetyt na więcej. Jednak w nowym sezonie, z pewnością nie raz zostaniemy pozytywnie zaskoczeni i oczarowani.

RED

 

Komentarze 

 
0 # pieknie 2013-06-23 21:56 przez  ola
Byłam! Polecam wszystkim! Rewelacja!