Zderzenie dwóch tramwajów w ścisłym centrum Wrocławia

04.09.13 | 10:03

Około 30 osób, w tym kilkuletnie dziecko, zostało rannych w zderzeniu dwóch tramwajów samym centrum Wrocławia. Na miejscu była straż pożarna, pogotowie i policja. Do wypadku doszło na pl. Dominikańskim przed godz. 8.00. Jest dużo rannych z ranami ciętymi, urazami głowy i potłuczeniami. Na miejscu było 6 karetek pogotowia i 6 zastępów straży pożarnej.

Według informacji strażaków, ranne zostały 32 osoby, w tym kilkuletnie dziecko. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala na badania. Do szpitala przy ul. Weigla trafiła osoba najciężej ranna. Jest w średnim stanie, ma uraz czaszki - poinformował po godz. 10.00 dyżurny wrocławskiego pogotowia ratunkowego. Jak doszło do wypadku? Według relacji świadków, potwierdzonych przez rzeczniczkę Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, tramwaj linii nr 10 podczas hamowania najechał na tył drugiego pojazdu linii 33 plus. Przyczyna wypadku jest badana. Motorniczy nie był w stanie powiedzieć co się stało.

Przez dwie godziny na pl. Dominikańskim ruch był utrudniony. Tramwaje nie kursowały od ul. Kazimierza Wielkiego w stronę Traugutta. Po godz. 10.00 ruch został wznowiony.

źródło:x-news

RED