Fenomenalny instrument

09.10.13 | 10:19

Naśladowanie głosem dowolnego instrumentu? Żaden problem! Wokalna sekcja perkusyjna? W składzie zespołu. Miksowanie, scratchowanie i inne efekty specjalne przy użyciu jedynie? własnych gardeł? Co to dla nich?! Nieograniczone możliwości ludzkiego głosu zaprezentują The Swingle Singer i Chór Filharmonii Wrocławskiej.

The Swingle Singers kojarzymy z winylowymi płytami, na których ośmioro muzyków ośmieliło się - imitując głosem instrumenty - zaśpiewać utwory Bacha i to w wersji jazzowej. Niektórzy melomani unieśli się świętym oburzeniem, ale na świecie jak grzyby po deszczu wyrosły grupy śpiewu a capella i ta moda trwa do dziś - u nas w ślady Swinglesów poszli Novi Singers, biorąc na warsztat Chopina, a parę lat Polki dały się uwieść ośmiu chłopakom z zespołu  AudioFeels. Młodszej publiczności The Swingle Singers znani są z repertuaru Beyoncé czy Mumford & Sons. W Filharmonii Wrocławskiej 12 października zaśpiewają zarówno aranżacje muzyki klasycznej, przebojów popu, jak i autorskie kompozycje. Po raz pierwszy w pięćdziesięcioletniej historii zespołu przez cały koncert towarzyszyć im będzie chór w pełnym składzie -Chór Filharmonii Wrocławskiej.

Dzień później nasi chórzyści wystąpią wraz z Wrocławską Orkiestrą Barokową, która na początek sezonu zwraca się do patronki muzyków, św. Cecylii. Była ona tak piękna, że nawet prześladujący chrześcijan rzymscy żołnierze nie chcieli jej krzywdzić. Przypisuje jej się także talent muzyczny - nie wiadomo do końca, na jakim instrumencie grała Cecylia, jest więc patronką wszystkich muzyków i chórzystów. Na koncercie 13 października usłyszymy poświęcone świętej dzieła barokowego mistrza -Georga Friedricha Händla.

 

12.10.2013, sobota, godz. 18:00

Wrocław, sala koncertowa Filharmonii

Koncert specjalny