Wrocław jest bezpiecznym miastem

18.10.13 | 10:28

Wrocław jest bezpiecznym miastem. Tak wynika z badań sondażowych, przeprowadzonych wśród mieszkańców przez Instytut Badawczy IPC, wykonanych na zlecenie wrocławskich mediów. Za tym, że Wrocław jest bezpiecznym miastem opowiedziało się aż 77 procent badanych. Te wnioski potwierdzają też policyjne dane, które wskazują na to, że na terenie miasta i powiatu wrocławskiego odnotowano spadek przestępczości we wszystkich kategoriach czynów społecznie uciążliwych dla mieszkańców. 

Wrocław, to bezpieczne miasto. Tak wynika z badań sondażowych, przeprowadzonych wśród mieszkańców przez Instytut Badawczy IPC, wykonanych na zlecenie wrocławskich mediów ? Gazety Wrocławskiej, Telewizji Publicznej (Oddział Wrocław) oraz Radia Wrocław. 

Ja wynika z artykułu, opublikowanego w  Gazecie Wrocławskiej, za tym, że we Wrocławiu jest bezpiecznie, opowiedziało się aż 77 procent badanych. 16 procent badanych było innego zdania - z czego 10 procent, że raczej nie, a tylko 6 procent, że zdecydowanie nie. 

Opinie większości badanych potwierdzają też policyjne dane, z których wynika, że na terenie miasta i powiatu wrocławskiego odnotowano spadek przestępczości we wszystkich kategoriach czynów społecznie uciążliwych dla mieszkańców. W okresie trzech kwartałów tego roku, w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, odnotowano na terenie miasta i powiatu wrocławskiego: 

-mniej rozbojów - o ponad 16 %,

-mniej bójek i pobić - o 17 %,

-mniej uszkodzeń ciała - o ponad 15%,

-mniej kradzieży (ogólnie) - o blisko 5%,

-w tym, mniej kradzież samochodów - o 6%

-mniej włamań (ogólnie) - o ponad 3%,

-w tym, mniej włamań do samochodów ? o blisko 11%

-mniej uszkodzeń mienia - o blisko 20%