Wrocławska policja skonfiskowała ponad 1200 porcji narkotyków

15.01.14 | 13:55

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie ponad 1200 porcji marihuany. Sąd w stosunku do sprawcy zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a jeśli osoba posiada znaczną ich ilość kara do lat 10 lat więzienia.

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu w trakcie pełnienia służby patrolowej w porze nocnej zatrzymali do kontroli pojazd marki Audi A3. Kierujący w trakcie prowadzonych czynności zachowywał się bardzo nerwowo, a w aucie unosił się zapach marihuany. Po dokładnym przeszukaniu pojazdu, policjanci ujawnili w schowku od strony pasażera zawiniątko foliowe z zawartością suszu pochodzenia roślinnego. Jak ustalili policjanci było to kilka porcji marihuany.

W związku z tym policjanci zatrzymali podejrzanego 37-letniego mieszkańca Jelcza-Laskowice. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli kolejne narkotyki, tym razem ponad 1200 porcji marihuany.

W stosunku do sprawcy sąd zastosował już środek w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Policjanci sprawdzają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia i ustalają czy podejrzany nie ma na swoim koncie podobnych tego typu zdarzeń.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.