Aresztowani za napaść na funkcjonariusza i kradzież

16.01.14 | 08:40

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież mienia i czynną napaść na funkcjonariusza. Podejrzani zostali spłoszeni podczas kradzieży kół z jednego z pojazdów zaparkowanych na terenie dzielnicy Fabryczna. Gdy wrócili po swój łup zostali zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Za czyny, o które są podejrzani odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 3.00, 15. stycznia 2014. Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał informację o kradzieży kół z jednego z pojazdów zaparkowanych na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Niezwłocznie skierował na miejsce nieoznakowany patrol z Wydziału Prewencji. Policjanci potwierdzili tą informację i w rozmowie z osobą zgłaszającą ustalili, że sprawcy po kradzieży kół, dwa z nich zdążyli schować do bagażnika pojazdu, którym przyjechali. Następnie zostali spłoszeni i uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci podjęli obserwację miejsca kradzieży, a informację o nim przekazano jednocześnie patrolom będącym w służbie. Po około godzinie oczekiwania, pojawili się sprawcy, którzy przyszli po swój łup. Gdy mężczyźni wsiadali do swojego pojazdu i chcieli odjechać, zostali zatrzymali przez funkcjonariuszy. Podejrzani próbowali jeszcze uciekać - ale bezskutecznie. W trakcie zatrzymania, byli agresywni i stawiali opór, a jeden z nich próbował zaatakować policjanta nożem. Obaj zostali obezwładnieni i zatrzymani.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za czyny, o które są podejrzani, odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów, kradzież zagrożona jest karą do 5 lat, natomiast osoba dopuszczająca się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10.