Nowe miejsca noclegowe dla bezdomnych

16.01.14 | 16:27

Na dworze coraz zimniej. Gmina przygotowuje dodatkowe miejsca noclegowe dla bezdomnych. 

Około 40 łóżek ma być w dwóch lokalizacjach - przy ul. Traugutta i przy ul. Bogedaina na Tarnogaju, na terenie przylegającym do schroniska dla mężczyzn, prowadzonym przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta. Na Tarnogaju miejsca noclegowa mają być w blaszanych kontenerach.

Część mieszkańców osiedla obawia się, że trafią tam rumuńscy Romowie z nielegalnego koczowiska przy ul. Kamieńskiego. Rada Osiedla rozpoczęła akcją zbierania podpisów przeciwko kontenerom i Romom.

- Kontenery już postawiono. Boimy się że będą tam Romowie. Oni już u nas byli w 2005 roku i w asyście policji zostali od nas wywiezieni - mówi Krzysztof Dobkiewicz, przewodniczący Zarządu Osiedla Tarnogaj.

- To nieprawda, że rozbudowa noclegowni w mieście, także na Tarnogaju związana jest z planami masowego przesiedlenia Romów - tłumaczy Arkadiusz Filipowski, rzecznik UM Wrocławia. 
- Mieszkańcy koczowiska zawsze mieli możliwość z skorzystania z wrocławskich noclegowni na dokładnie takich samych zasadach jak wszyscy inni zgłaszający się do noclegowni. Warto dodać, że nigdy nie zdecydowali się skorzystanie z takiej możliwości. Mieszkańcy nie muszą się obawiać. Nigdy nie zapowiadaliśmy masowych przesiedleń. To fakt medialny, zaprzeczający zresztą wszystkim naszym dotychczasowym działaniom w tej sprawie.

 

wroclaw.pl