Nietrzeźwi w "Trzeźwy poranek"

17.01.14 | 11:30

Wrocławscy policjanci dziś rano przeprowadzili akcję "Trzeźwy poranek". Są to kolejne wzmożone działania podejmowane przez funkcjonariuszy mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wśród blisko 1000 skontrolowanych pojazdów niestety znalazło się kilka osób, które jechały pod wpływem alkoholu. 

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu dziś o godzinie 5.30 rano rozpoczęli działania prewencyjno-kontrolne w ramach akcji "Trzeźwy poranek?. Blisko 20 funkcjonariuszy utworzyło posterunki w 5 punktach na terenie miasta. Policjanci sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierowców. Zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz na te wykroczenia kierujących pojazdami, które najczęściej są przyczynami wypadków. Kontrolowali też sposób przewożenia naszych najmłodszych uczestników ruchu. 

Wśród blisko 1000 skontrolowanych przez funkcjonariuszy pojazdów niestety znalazło się 3 kierowców, którzy prowadzili swoje samochody będąc w stanie po spożyciu alkoholu oraz nietrzeźwy kierowca taksówki. Wszyscy zostali zatrzymali i za popełnione czyny odpowiedzą teraz przed sądem. 

Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą cyklicznie kontynuowane. Wszyscy łamiący przepisy ruchu drogowego kierowcy muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypomnijmy, że za jazdę w stanie po spożyciu alkoholu w myśl przepisów kodeksu wykroczeń grozi kara aresztu bądź grzywny. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 2.