Zmiana organizacji ruchu na ul. Przyjaźni przełożona

18.01.14 | 08:48

Drogowcy planowali na 18 stycznia zamknąć dla ruchu skrzyżowanie ulic Przyjaźni i Krzyckiej. Mieli ruszyć z kolejnym etapem prac na tej ulicy. Zapowiadały się dodatkowe utrudnienia dla kierowców. W piątek popołudniu okazało się, że zmiany trzeba odłożyć na inny termin. 

 - Nie zaakceptowaliśmy trasy zastępczej dla autobusów, którą wyznaczył wykonawca. Po prostu trudno by im było na niej się zmieścić. Trzeba to poprawić - wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.O nowym terminie zmian spółka będzie informować w nadchodzącym tygodniu.

Przypomnijmy: przebudowa ulicy Przyjaźni ruszyła na początku września i ma zakończyć się w czerwcu 2014 r. Wart ok. 13 mln zł remont obejmuje naprawę jezdni, od mijanki tramwajowej linii 17 do ul. Wałbrzyskiej, i wymianę torowiska, a także naprawę wszystkich sieci pod drogą. Ulica zmieni swój wygląd także dzięki nowym chodnikom i tzw. wiedeńskim przystankom tramwajowym ? peron pełnił będzie równocześnie funkcję spowalniacza na jezdni.

Przez cały okres trwania prac komunikacja miejska zmieniła trasy. Tramwaje linii 17 kursują w relacji skróconej do pętli Krzyki. Na odcinku Krzyki - Osiedle Przyjaźni - Krzyki została uruchomiona zastępcza linia autobusowa 717 następującą trasą przejazdu: Krzyki - Karkonoska - Jeździecka -Partynicka - Braterska - Przyjaźni - Karkonoska - Krzyki. 
Autobusy linii 107 zostały natomiast skierowane w obu kierunkach od ulicy Wałbrzyskiej przez ulicę Krzycką, Letnią i Karkonoską do pętli autobusowej na Krzykach.
Kursy linii nocnej 247 w kierunku centrum miasta jadą objazdem od ulicy Wałbrzyskiej przez ulicę Krzycką i Letnią, z pominięciem ulicy Przyjaźni.

 

wroclaw.pl