Zacznij weekend we Wrocławiu

07.02.14 | 09:08

Wiele wrocławskich weekendowych atrakcji odbywa się się już dziś. Oto kilka z nich.

ŚLAD - wystawa indywidualna Łukasza Karkoszki
Wernisaż wystawy prac Łukasz Karkoszki, który jest autorem prac z ceramiki. Tworzy wielkoformatowe figury ceramiczne prezentowane zazwyczaj w plenerze. Autor przedstawi również swoje malarstwo wykonane technikami ceramicznymi. Wystawa do 7 marca w godzinach 10.00-17.00.

piątek, 7 lutego, godz. 18.00, CK Agora, ul. Serbska 5a, wstęp wolny

6. Karnawał Flamenco
Festiwal trwa do 9 lutego. W programie imprezy wielka Fiesta Espanola z nauką i pokazami tańca; pokazowe lekcj­e dla początkujących i wykład o pochodzeniu flamenco; pokaz filmu Carlosa Saury "Flamenco Flamenco", koncert Puro Flamenco ze śpiewakiem z Sevilli - Borją Soto i pokazem tańca.

Program 7 lutego:
17.00 Darmowa lekcja pokazowa tańca flamenco w szkole ArteFlamenco, sala konferencyjna, Rynek; obowiązują zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
18.30 Darmowa lekcja pokazowa tańca flamenco w szkole Studio Suenos, Galeria na czystej 1p, ul Czysta 4, Wrocław, obowiązują zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
20.00 Wykład Marty Ciesielskiej "Triana pura y pura". Czym jest i skąd się wzięło flamenco, Księgarnia hiszpańska ELITE, ul. Szajnochy 5, wstęp wolny.

Koncert specjalny w Filharmonii Wrocławskiej w ramach Akademii Bachowskiej 

Akademia Bachowska to przedsięwzięcie poświęcone interpretacji muzyki Johanna Sebastiana Bacha połączone z serią kursów mistrzowskich, przeznaczonych dla studentów. Efekty warsztatów Akademii Bachowskiej w piątek na koncercie kursantów pod batutą pochodzącego z Australii maestra Benjamina Bayla, jednego z najzdolniejszych młodych "barokowych" dyrygentów.
Benjamin Bayl - klawesyn, dyrygent
Chór i Orkiestra Festiwalowa
Agnieszka Franków-Żelazny - przygotowanie chóru

piątek, godz. 19.00, Sala koncertowa Filharmonii

Międzynarodowe Targi Turystyczne 

W programie targów, oprócz oferty wystawowej, znajdą się również wydarzenia towarzyszące. W ramach Festiwalu Podróżników, znani podróżnicy opowiedzą o swoich przygodach. W programie również Festiwal Kulinarny, Międzynarodowy Festiwal Tańca, wystawa zdjęć - Pociąg do podróży czy warsztaty łowickie. Na najmłodszych uczestników będzie czekać szereg atrakcji m.in seanse Planetarium Bajkonur, który zabierze je w edukacyjną kosmiczną podróż, warsztaty Humanitarium czy interaktywna wystawa modeli z klocków LEGO.

7-9 lutego, Hala Stulecia, piątek-sobota: godz. 10.00-17.00, niedziela: 10.00-16.00, bilety jednodniowe 10/15 zł

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

Trzydniowe spotkanie z medycyną niekonwencjonalną, zdrową żywnością, ezoteryką i astrologią. W programie również nowe branże: fizjoterapia i rękodzieło, a także liczne imprezy towarzyszące: wykłady, pokazy jogi, kursy tańca brzucha czy zumby.

7-9 lutego, Hala Stulecia, godz. 10.0-18.00

 

wroclaw.pl