Policyjne sukcesy minionego tygodnia

07.02.14 | 19:36

Za funkcjonariuszami wrocławskiej policji pracowity tydzień. Oto tylko niektóre z dokonań dolnośląskiej policji, dzięki którym w naszym mieście żyje się jeszcze bezpieczniej.

Wrocławscy policjanci wspólnie z Inspektorem Sanitarnym podczas kontroli jednego z lombardów ujawnili środki, w których po wstępnych badaniach stwierdzono zawartość substancji narkotycznych. W tej sprawie zatrzymano 4 osoby. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z pracownikami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu skontrolowali lombard znajdujący się w centrum miasta. Podczas działań funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset różnego rodzaju środków, w których wstępne badanie potwierdziły, że mogą zawierać substancje narkotyczne. Policjanci w tej sprawie zatrzymali cztery osoby. Dwie z nich okazały się być poszukiwanymi. 

Ponadto podczas przeszukania zabezpieczono sprzęt komputerowy pochodzący z przestępstwa oraz pieniądze pochodzące z handlu tymi środkami. Decyzją Inspektora Sanitarnego lokal został zamknięty. 

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności w tej sprawie. Zabezpieczone środki zostaną teraz szczegółowo przebadane przez biegłych pod kątem zawartości substancji. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu.

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów, a podejrzanemu o posiadanie środków odurzających i handel. Łącznie funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania mężczyzny zabezpieczyli ponad 500 porcji narkotyków.

Do zatrzymania doszło na terenie miasta. Policjanci na podstawie czynności operacyjnych ustalili osobę, która może mieć związek z przestępczością narkotykową. Następnie przeprowadzili kontrolę w jej miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 500 porcji narkotyków, wagę elektroniczną i worki strunowe. Sprawdzenie wykonane przez specjalistów wykazało, że była to marihuana i amfetamina. 
30-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 

Z posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże mienia z mieszkań na terenie miasta. Sąd zastosował już wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o włamania i kradzieże mienia. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku 25, 33 i 34 lat. 

Do zdarzeń doszło w styczniu i lutym br. Sprawcy pokonując zabezpieczenia włamywali się do mieszkań na terenie miasta. Ich łupem padał głównie sprzęt RTV, pieniądze oraz inne przedmioty wartościowe. Policjanci trafnie wytypowali i zatrzymali osoby podejrzane o te przestępstwa. Po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy wszyscy trafili prosto do policyjnego aresztu. 

Realizując dalsze czynności w tej sprawie funkcjonariusze z Komisariatu Policji Grabiszynek we Wrocławiu na bazie zgromadzonych materiałów na chwilę obecną udowodnili zatrzymanym siedem włamań, których dopuścili się na terenie miasta.

Przypomnijmy, że świetle obowiązujących przepisów za włamanie i kradzież mienia grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

We Wrocławiu podpisano porozumienie pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji we Wrocławiu, a Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej. Porozumienie zacieśnia współpracę i tworzy kolejną platformę do realizacji wspólnych działań na rzecz ochrony i bezpieczeństwa. 

Spotkanie odbyło się w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Porozumienie podpisali Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Wojciech Ołdyński oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej płk. Ryszard Godyla. 

Zawarte porozumienie określa warunki współdziałania w zakresie przekazywania informacji o osobach z zaburzeniami psychicznymi stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub wolności seksualnej innych osób oraz wszelkich innych zachowaniach aspołecznych. Porozumienie ma także za zadanie prowadzić do bardziej skutecznej współpracy pomiędzy Służbą Więzienną a Policją. 

Spotkanie przedstawicieli służb mundurowych było okazją do rozmowy o priorytetach obu formacji w zapewnieniu bezpieczeństwa.