Wrocław w niedzielę 9 lutego

09.02.14 | 09:00

Co-Niedzielne Poranki Filmowe: Smoki - Kumple Żaby!

Podczas najbliższego Poranka we WRO przygody Żaby oraz Smoków: Wincentego, Antoniego, Zygmunta saksofonisty, smoka urodzinowego i Stefanii - smoczej księżniczki, czy choćby Makrauchenii, która jest skrzyżowaniem żyrafy z wielbłądem i dinozaurem, będzie można poznawać i podziwiać w wersji animowanej.

niedziela, 9 lutego, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, Widok 7, wstęp wolny 

Myszka Norka na weekend, czyli bezpłatne zajęcia integracyjne

Dzika Amazonia

W niedzielę, 9 lutego, o godz. 17.00, w Towarzystwie Kultury Czynnej przy ul. Paulińskiej 4/8 - kolejne "Podróże z Myszką Norką". Gościem będzie Aneta Skórnicka, która opowie - i pokaże na zdjęciach - o amazońskiej dżungli Peru, Ekwadoru i Kolumbii. Do obejrzenia również egzotyczne pamiątki. Atrakcją będzie wspólne wyklejanie i malowanie dzikiej dżungli.

Bezpłatne zajęcia potrwają ok. godziny. Zapisy na stronie 

Zajęcia dla dzieci w Czekoladziarni Włodkowica

W każdą niedzielę, w Czekoladziarni Włodkowica 19, cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W programie: czytanie bajek, rysowanki, kolorowanki, śpiewanki. Zajęcia prowadzi aktorka Katarzyna Janekowicz.

Organizatorzy zapraszają dzieci i rodziców w każdą niedzielę, start o godz. 11.00. Zajęcia trwają 1 godz., wstęp bezpłatny.

Turniej wspólnot chrześcijańskich

W zawodach bierze udział 19 wspólnot, wśród nich duszpasterstwa akademickie, wspólnoty parafialne, klerycy seminarium duchownego, czy reprezentacja mediów katolickich.

niedziela, 9 lutego, Hala Sportowa przy ul. Piotra Skargi 29/31 (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3)

Poranki rodzinne w Kinie Nowe Horyzonty: 

W programie: Porwanie Baltazara Gąbki. Przez kraj Deszczowców, Bolek i Lolek wyruszają w świat. Na stokach Kilimandżaro, Miś Kudłatek. Podniebna podróż, Porwanie Baltazara Gąbki. Przez trzy morza, Reksio żeglarz. Po filmach warsztaty dla dzieci.

niedziela, 9 lutego, godz. 10.00, po filmach warsztaty dla dzieci

Cuda Wianki! - walentynkowy kiermasz rękodzieła

Impreza, która ma na celu wypromowanie zdolnych wrocławskich rękodzielników, większość wystawców to osoby, które dopiero zaczynają przygodę z rękodziełem. Goście mogą liczyć na poczęstunek domowym wypiekiem (do wyczerpania zapasów).

niedziela, 9 lutego, godz. 16-20, pub Ram Pam Pam Pam, Rynek 48, wstęp bezpłatny

Międzynarodowe Targi Turystyczne 

Ostatni dzień targów. Oprócz stoisk z ofertami w programie liczne atrakcje: Festiwal Podróżników Festiwal Kulinarny, Międzynarodowy Festiwal Tańca, wystawa zdjęć - Pociąg do podróży czy warsztaty łowickie.  Na najmłodszych uczestników będzie czekać szereg atrakcji m.in seanse Planetarium Bajkonur, który zabierze je w edukacyjną kosmiczną podróż, warsztaty Humanitarium czy interaktywna wystawa modeli z klocków LEGO.

7-9 lutego, Hala Stulecia, niedziela: 10.00-16.00, bilety jednodniowe 10/15 zł

Wrocławskie Spotkania Niezwykłości

Trzydniowe spotkanie z medycyną niekonwencjonalną, zdrową żywnością, ezoteryką i astrologią. W programie również nowe branże: fizjoterapia i rękodzieło, a także liczne imprezy towarzyszące: wykłady, pokazy jogi, kursy tańca brzucha czy zumby.

7-9 lutego, Hala Stulecia, godz. 10.0-18.00

Największa w Polsce wystawa budowli z klocków LEGO

Do 16 lutego w Pasażu Grunwaldzkim można oglądać m.in. konstrukcje sięgające 1,5 metra wysokości oraz takie, które składają się ze 100 tys. elementów czy zajmują kilkadziesiąt metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja składać się będzie z około 1 000 000 klocków i zajmuje pół tysiąca metrów kwadratowych.

Warsztaty w Humanitarium

Rakietki, godz. 10.15, laboratorium rodzinne rodzice + dzieci 4-9 lat, młodzi naukowcy własnoręcznie wykonują kolorowe rakietki z materiałów i substancji powszechnie stosowanych, doprowadzając do ich wystartowania.
Kolorowy glutek, godz. 11.15 i 14.15, laboratorium rodzinne 4 - 9 lat + rodzice, dzieci wykonują własnoręcznie kolorowego glutka, którego mogą zabrać ze sobą do domu
Powietrze, godz. 13.15, dzieci 5-8 lat, młodzi naukowcy dowiadują się dlaczego powietrze jest ważne dla człowieka oraz mają możliwość przetestowania różnorodnych zapachów.
Witamina C, godz.15.15, dzieci starsze 10-14 lat, warsztat, w czasie którego sprawdzana jest zawartość witaminy C w owocach i warzywach.
Kolorowy zawrót głowy, godz. 15.15, dzieci młodsze 5 - 9 lat, laboratorium pełne kolorów idealne dla małych eksperymentatorów.

niedziela, 9 lutego, ul. Stabłowicka 147A

Niedziela we Wrocławskim Teatrze Lalek

godz. 11.00 Och, Emil:

Spektakl na motywach powieści Astrid Lindgren Emil ze Smalandii. Tytułowy bohater, energiczny i nieco niesforny mały chłopiec, nieustannie zaskakuje rodziców swoimi pomysłami. Chciałby zostać chlubą rodziny, "kimś najważniejszym na świecie", ale nie jest jeszcze pewien, kim: żołnierzem, szybkobiegaczem, wszystkozjadaczem... a może lekarzem?

Koncert specjalny - Akademia Bachowska w Filharmonii Wrocławskiej

Podczas finału Akademii prowadzone przez mistrza Philippea Herreweghe Collegium Vocale Gent wraz z Wrocławską Orkiestrą Barokową wykonają Mszę h-moll BWV 232 nazywaną "Wielką", uznawaną przez wielu za najdoskonalsze dzieło wszechczasów.

Philippe Herreweghe - dyrygent
Hana Blažíková - sopran
Margot Oitzinger - mezzosopran
Robin Blaze - kontratenor
Thomas Hobbs - tenor
Peter Kooij - bas
Collegium Vocale Gent
Wrocławska Orkiestra Barokowa

niedziela, 9 lutego, godz. 19.00, Sala koncertowa Filharmonii

Karnawał Flamenco

Fiesta Flamenca - pokazy tańca, nauka tańca, impreza w rytmie flamenco

niedziela, 9 lutego, godz. 19.00, Klubokawiarnia Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, wstęp wolny

Mecz 1. ligi piłkarzy ręcznych - Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec

W niedzielę, 9 lutego, piłkarze ręczni Śląska Wrocław zagrają z zespołem Zagłębia Sosnowiec w meczu siedemnastej kolejki 1. ligi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 w hali sportowej AWF przy al. Paderewskiego. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Warsztaty i pokazy kendo

W niedzielę, 2 lutego, w IX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Piotra Skargi 29/31 odbędą się pokazy kendo połączone z warsztatami dla dzieci (od lat 7), młodzieży oraz dorosłych. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 10.00.

Na miejscu będzie można również zasięgnąć informacji o naborze do sekcji kendo, która rusza od stycznia 2014 r. Wejście do obiektu sportowego znajduje się z tyłu szkoły. Przyjdź, poznaj sekrety japońskiej szermierki i spróbuj własnych sił!

 

wroclaw.pl