Walentynki!

14.02.14 | 08:39

We Wrocławiu czeka dziś na zakochanych wiele atrakcji.

Finał akcji "Zakochaj się w MPK" - "Tramwaj zakochanych"

Każdy, kto chce w oryginalny sposób wyznać miłość wybrance/wybrankowi swego serca, będzie mógł to zrobić wspólnie z MPK. Zabawa polega na tym, że animatorzy będą rozdawać puste karty walentynkowe z miejscem na wpisanie swego wyznania. Tak wyrażone uczucie zostanie oznajmione całemu światu podczas specjalnego przejazdu "Tramwaju zakochanych" na trasie wokół Rynku, w którą zabytkowy Konstal 4N1 wyruszy około godz. 16.00.

Walentynki w Imparcie: HOODOO BAND

Koncert HooDoo Band będzie obfitował w utwory "bez prądu", ale także w energetyczne, elektryczne granie, z którego zespół słynie. Publiczność usłyszy zarówno autorskie, rythm'n'bluesowe utwory grupy, jak również hity takich mistrzów jak Stevie Wonder czy The Rolling Stones w ich własnych aranżacjach. Zespół zapowiada, że podczas koncertu pojawi się na scenie również niespodzianka.

piątek, 14 lutego, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 20 (25 zł w dniu koncertu)

"Kocham cię. Ja ciebie też nie" - premiera w Capitolu

France Gall, Brigitte Bardot, Bambou, Jane Birkin i Charlotte Gainsbourg - to najważniejsze kobiety w życiu Sergea Gainsbourga i to je zobaczymy w "Kocham cię. Ja ciebie też nie" - najnowszym spektaklu Capitolu.

Premiera 14 lutego 2014, kolejne spektakle 15, 16, 25 i 26 lutego, bilety od 30 do 35 zł.

Marzena Ugorna Live - koncert półfinalistki "The voice of Poland"

 piątek, 14 lutego, godz. 20.00, Wrocławski Klub Formaty, ul. Samborska 3-5, bilety 15 zł

Marzena Ugorna - wyjątkowa i charyzmatyczna wokalistka, która udowodniła, choćby jako wielokrotna laureatka "Szansy na sukces" oraz półfinalistka "The voice of Poland", że jest jedną z najlepiej zapowiadających się artystek młodego pokolenia. Obecnie pracuje nad własną autorską płytą. Podczas koncertu towarzyszyć jej będą: Miłosz Oleniecki (piano), Michał Zuń (bass), Damian Szajkowski (drums), Michał Kowalik (guitar), Marcelina Bednarska, Marta Skiba, Magdalena Janoszka (backing singers). 

Szybka randka w Pasażu

Już 14 lutego możesz przestać być singlem! Oczywiście jeśli tego chcesz. W Pasażu Grunwaldzkim organizowany jest bowiem walentynkowy speed dating, czyli szybka randka. W programie również spotkanie z wróżką.

Wieczór walentynkowy z esperanto

Komisja Kultury Śląskiego Związku Esperanckieg serdecznie zaprasza esperantystów i sympatyków języka esperanto, a także osoby interesujące się językiem włoskim i niemieckim, na pełen niespodzianek wieczór walentynkowy

program:
walentynkowe gry językowe  i aforyzmy w wersjach esperanckiej, włoskiej i niemieckiej; wspólny śpiew piosenek po esperancku, niemiecku, polsku i włosku (niektóre teksty zamieszczamy na naszej stronie), różne niespodzianki

piątek, 14 lutego, godz. 18.00, ul. Kościuszki 35A, więcej informacji na stronie internetowej

 

Koncert Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Wrocławskiej

Program
W.A. Mozart  - Uwertura do opery Cos- fan tutte KV 588, Koncert fortepianowy Es-dur KV 271, Symfonia C-dur nr 41, KV 551 "Jowiszowa"
Symfonia C-dur zwana "Jowiszową" to ukoronowanie twórczości symfonicznej Mozarta. Utwór ma męski, zdecydowany charakter, odznacza się iście olimpijką wzniosłością.

piątek, 14 lutego, godz. 19.00 sala koncertowa Filharmonii

 

wroclaw.pl