Romantyczne nowości kinowe

14.02.14 | 17:22

"Facet (nie)potrzebny od zaraz"

Film, który zrywa z formułą typowo polskiej komedii romantycznej. Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) - koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z "byłych" nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą "siódemką" okaże się wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)?

Kino: Multikino, Helios, Cinema City

"Zimowa opowieść"

Film Akivy Goldsmana (nagrodzonego Oscarem scenarzysty "Pięknego umysłu") to historia, która dzieje się w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. To opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem. Pewnej zimowej nocy złodziej Peter Lake (Colin Farrell) włamuje się do ekskluzywnej rezydencji. Okazuje się jednak, że dom wcale nie jest pusty. Bohater poznaje piękną Beverly Penn (Jessica Brown Findlay) i zakochuje się w niej. Kobieta cierpi jednak na ciężką chorobę i wkrótce umiera. Kiedy Peter dowiaduje się, że ma dar reinkarnacji, postanawia go wykorzystać, by uratować swą ukochaną?

Kino: Multikino, Helios, Cinema City

"Ona"

Film Spikea Jonzea. Film o losach Theodora (Joaquin Phoenix), uduchowionego i dość skomplikowanego faceta, który zarabia na życie pisząc innym przejmujące, osobiste listy. Uwagę rozbitego po długim związku Theodora zwraca pewnego dnia zaawansowany system operacyjny, obiecujący intuicyjną i wyjątkową obsługę. System rządzi się swoimi prawami - aktywując go Theodor poznaje "Samanthę", pogodnie brzmiący kobiecy głos (Scarlett Johansson), który, jak można przypuszczać, należy do wrażliwej, spostrzegawczej i zabawnej osoby. Z czasem potrzeby i pragnienia Samanthy wydają się narastać, podobnie rzecz ma się z Theodorem. Ta przedziwna przyjaźń wkrótce przeradza się we wzajemne zauroczenie i miłość. Film zdobył pięć nominacji do Oscara, m.in. w kategorii najlepszy film i scenariusz oryginalny.

Kino: Multikino, Kino Nowe Horyzonty, Helios, Cinema City

"Miłość bez końca"

Shany Feste, twórczyni melodramatu "Najlepszy" z Piercem Brosnanem i Susan Sarandon, opowiada o romansie między nastolatkami. Z początku zauroczenie wydaje się niewinne. Z czasem staje się jednak coraz bardziej mroczne i obsesyjne. Film jest remakiem "Niekończącej się miłości" Franco Zeffirelliego z 1981 roku. W rolach głównych wystąpili Alex Pettyfer ("Jestem numerem cztery") i Gabriella Wilde ("Carrie"), na ekranie zobaczymy także m.in.: Roberta Patricka, Brucea Greenwooda, Joely Richardson, Rhysa Wakefielda, Dayo Okeniyi i Emmę Rigby.

Kino: Multikino, Helios, Cinema City

"Smak curry"

Ila, wciąż młoda i piękna kobieta, od lat prowadząca życie gospodyni domowej, postanawia dodać trochę koloru swojemu bezbarwnemu małżeństwu - zgodnie z maksymą "przez żołądek do serca". Ila ma nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do perfekcji, wzbudzi żywą reakcję wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia jednak w ręce innego mężczyzny, zamkniętego w sobie samotnika. Ila, podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale także liścik. Wkrótce dostaje od nieznajomego zaskakującą odpowiedź.

Kino: Kino Nowe Horyzonty

 

wroclaw.pl
Photo credit: Leo Hidalgo (@yompyHERE) / Foter / CC BY