Dolny Śląsk na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie

04.03.14 | 14:21

Pięciodniowe Międzynarodowe Targi Turystyczne rozpoczynają się w środę w Berlinie. To największe wydarzenie w branży turystycznej na świecie, co roku odwiedzane przez tysiące ludzi.

Polska będzie się promowała motywami związanymi z: city breaks, turystyką aktywną, wydarzeniami kulturalnymi oraz gastronomią, ale na stoisku narodowym najwięcej wątków dotyczy Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, które w tym roku rozegrane zostaną nad Wisłą. To kolejna po Euro 2012 duża impreza sportowa organizowana w Polsce. Na odwiedzających nasze stoisko będą czekały hostessy w strojach sportowych rozdające tematyczne ulotki i zachęcające do zabawy ze urządzeniem do pomiaru siły uderzenia (Speed Cage).

Cała grafika polskiego stoiska narodowego przygotowana jest zgodnie z założeniami trwającej kampanii "bajkowej" - "POLAND - COME AND FIND YOUR STORY".

Podobnie jak w roku ubiegłym na terenie stoiska zorganizowana zostanie wyspa Spa & Welleness, obecni będą przedstawiciele turystyki medycznej, uzdrowiskowej oraz Spa & Wellness.

- Na wrocławskim stoisku oprócz oferty turystycznej prezentowane będą najważniejsze wydarzenia kulturalne od 2014 do 2016 roku, kiedy Wrocław będzie pełnił rolę Europejskiej Stolicy Kultury oraz imprezy sportowe aż do The World Games, które odbędą się w 2017 roku - informuje Małgorzata Naskrent z Urzędu Miasta Wrocławia. - Dodatkową atrakcją dla odwiedzających będzie specjalnie zaaranżowane stoisko, na którym będziemy zapraszać odwiedzających do gry w siatkówkę promując Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, którego mecze odbędą się we wrześniu tego roku, także we Wrocławiu.

Podczas berlińskich Targów Turystycznych wystąpi wrocławski zespół Małe Instrumenty. Jego członkowie na polskim stoisku planują zaangażować gości targów w tworzenie muzyki na żywo za pomocą przygotowanego zestawu nietypowych instrumentów (w tym przedmiotów na pierwszy rzut oka nie służących do muzykowania) oraz z użyciem pięciośladowego rejestratora, który będzie pozwalał na bieżąco kreować improwizowane utwory.

 

wroclaw.pl