Pobił i okradł kobietę na cmentarzu

05.03.14 | 14:37

Na 2 miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który na cmentarzu napadł na kobietę i zabrał jej torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi. Wrocławscy policjanci szybko zatrzymali napastnika i odzyskali skradzione mienie. Sprawca był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o napad na kobietę na cmentarzu. Do zdarzenia doszło 1 marca br. Po otrzymaniu informacji o napadzie na Osobowicach, oficer dyżurny natychmiast wysłał patrol policji. Funkcjonariusze na miejscu skontaktowali się z pokrzywdzoną. Ustalili, że 60-letnia kobieta sprzątała grób, gdy w pewnym momencie zwróciła swoją uwagę na mężczyznę, który też wykonywał prace porządkowe przy jednym z nagrobków. Jego zachowanie i wygląd wzbudziły jej niepokój. Kobieta postanowiła zabrać swoje rzeczy z ławki. W tym momencie mężczyzna podbiegł do niej i zaczął ją szarpać, próbując wyrwać torebkę. W trakcie szamotaniny sprawca uderzył i przewrócił swoją ofiarę. 

Następnie zabrał torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym, pieniędzmi i uciekł. Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali napastnika. Mężczyzna stał przy ogrodzeniu cmentarza. Czuć było od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odzyskali torebkę z jej zawartością, a napastnik trafił do policyjnego aresztu. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a następnie decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy. Za kradzież rozbójniczą grozi do 10 lat pozbawiania wolności.