Zaplanuj piątkowy wieczór

07.03.14 | 09:03

Tydzień Wyobraźni

W jego ramach będzie można pograć w gry fabularne z nurtu niezależnych, podyskutować o książkach, zagrać w gry planszowe, a nawet powymieniać się pomysłami do zastosowania w grach fabularnych. W programie także spotkanie poświęcone nietypowej fotografii cyfrowej. Będzie można pograć w gry RPG, a nawet poimprowizować w teatrze.

W piątek, na wszystkich zainteresowanych czeka Nie-Żelazne Granie - popołudnie i wieczór, pełne krótkich rozgrywek w zabawne i nowatorskie gry fabularne z nurtu Niezależnych.

Made in Photo - wystaw z cyklu "Patio Młodych" w Starym Ratuszu

Muzeum Miejskie Wrocławia oraz kuratorka Anna Kania-Saj zapraszają drugą odsłonę wystawy Made in Photo w cyklu Patio Młodych. Made in Photo to prezentacja prac wybranych absolwentów i studentów Pracowni Fotomediów ASP we Wrocławiu. Swoje prace zaprezentują: Agnieszka Ewa Braun, Grzegorz Budek, Karolina Hajec-Kalińska, Witold Jaroszewicz, Linda Parys, Agata Szuba, Sylwia Witkowska to wybrani, świetnie zapowiadający się młodzi artyści, którzy reprezentują różnorodne stylistycznie postawy wywodzące się  z nurtu fotografii inscenizowanej, wykreowane w nowych mediach. Wystawa czynna do końca marca.

otwarcie wystawy w piątek, 7 marca, godz. 17.00

Projekt: Kobiety!

Celem spotkania jest stworzenie przestrzeni dla kobiet, okazji do dialogu, wymienienia opinii, spojrzenia na kobietę i kobiecość przez pryzmat jej doświadczeń. W programie: kobiece rozmowy - panel dyskusyjny oraz koncert Natalii Rula-Rolak. Gośćmi spotkania będą: Lesława Natalia Jaworowska (trenerka rozwoju osobistego), Agnieszka Grobelna (coach płodności), Natalia Rula-Rolak (wokalistka, skrzypaczka, pedagog) i Katarzyna Rusak-Sarecka (projektant biżuterii).

piątek, 7 marca, godz. 19.00, Wrocławski Klub "Formaty", ul. Samborska 3-5 wstęp wolny

"Obudź swoją kobiecość" z okazji Dnia Kobiet

piątek, 7 marca, godz. 17.00, Lady Fitness Club, ul. Solidarności 1/3/5, wstęp jest bezpłatny

W programie znajdą się m.in.: zajęcia Zumby i Indoor Walking, a także szkolenie motywacyjne z coachem, warsztaty tańca orientalnego oraz konsultacje z wizażystkami, fryzjerami i porady stylistki. Uczestniczki będą miały również okazję wziąć udział w spotkaniu z Katarzyną Winkowską, certyfikowanym coachem i trenerem rozwoju osobistego. Panie dowiedzą się jak ważny jest świadomy rozwój osobisty i zawodowy, zarządzanie sobą w czasie oraz poznają techniki długofalowego planowania. Zainteresowane uczestniczki będą mogły również wziąć udział w metamorfozie, którą przeprowadzi stylistka oraz dowiedzą się jak za pomocą odpowiednio dopasowanego stroju, podkreślić swoją kobiecość. Do dyspozycji pań będą też wizażyści oraz styliści fryzur.

Kobiecanki.pl na Dzień Kobiet

7 marca o godz. 18.00 w centrum konferencyjnym WPP przy ul. Fabrycznej 10 wszystkie przedsiębiorcze wrocławianki oraz te, które chcą wkroczyć do świata biznesu albo szukają inspiracji do działania, będą mogły m.in. posłuchać, co na temat życiowej fiesty, motywacji i doskonalenia własnej samooceny ma do powiedzenia Dorota Zawadzka.

Znana psycholog, pedagog i szkoleniowiec - telewizyjna superniania - poruszy także temat wychowania i tzw. coachingu rodzicielskiego i jak zawsze chętnie odpowie na wszelkie pytania. Uczestniczki spotkania będą mogły również poznać praktyczną grę inwestycyjną, wziąć udział w konkursie, w którym wygraną będzie auto na weekend. Otrzymają także prezenty kosmetyczne znanych polskich marek.

Perfect w Hali Stulecia

Zespół Perfect - legenda polskiej sceny rockowej. Od ponad 33 lat na scenie. Kto nie zna takich przebojów jak "Nie płacz Ewka", "Niewiele Ci mogę dać" czy "Chcemy być sobą" które stało się hymnem pokolenia walczącego ze starym systemem. Te piosenki i wiele więcej - zabrzmią na koncercie Perfectu.

piątek 7 marca, godz. 20.00, bilety 60-120 zł

LENINGRAD spektakl Teatru Piosenki

Znakomicie zrealizowany muzyczny spektakl, zbudowany na bazie 18 piosenek z repertuaru zespołu "Leningrad" z Sankt Petersburga. Przedstawienie wciąga od początku niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa oraz porywa niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych. W twórczości  "Leningradu" i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego.

piątek, 7 marca, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka 17, bilety 40 i 35 zł

PUNKT EKLEKTIK SESSION

Na jednej scenie wystąpią wybitni artyści z Norwegii, w tym Arve Henriksen, Stian Westerhus, Ingar Zach i założyciele festiwalu - Jan Bang i Erik Honoré. Obok nich pojawią się artyści reprezentujący środowiska artystyczne Wrocławia.
7 marca - EKLEKTIK DAY - prezentacja artystów polskich
20.30 Marcin Ciupidro "Talking Tree"
22.00 Eklektik Ensemble
wizualizacje: Radosław Janicki

7-9 marca, IMPART, ul. Mazowiecka 17, bilety: 25 PLN - karnet, 20 PLN - 1 dzień

Koncert Orkiestry Symfonicznej w Filharmonii Wrocławskiej

Program
J. Haydn - Sinfonia concertante B-dur na obój, fagot, skrzypce i wiolonczelę Hob. I/105
I. Strawiński - Święto wiosny
Filharmonia Wrocławska zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy kontrowersyjne niegdyś Święto wiosny Strawińskiego oraz uroczą Sinfonię concertante Josepha Haydna.

piątek, 7 marca, godz. 19.00, Sala koncertowa Filharmonii

 

wroclaw.pl