Kradł rowery i sprzedawał je w Internecie

07.03.14 | 14:28

Mężczyzna najpierw chodził po klatkach schodowych i robił swoim telefonem zdjęcia rowerów, które napotkał w tych miejscach. Następnie umieszczał ogłoszenie o sprzedaży na portalu internetowym wraz z wcześniej zrobionymi zdjęciami i czekał na zainteresowanie kupujących. Później "realizował" zamówienie - i kradł jednoślady. Został zatrzymany przez wrocławskich policjantów podczas jazdy na takim skradzionym rowerze.

Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu we Wrocławiu zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzieże rowerów, ponadto jest on poszukiwany w celu odbycia kary za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna chodząc po różnych klatkach schodowych sprawdzał gdzie są pozostawione rowery, następnie robił im zdjęcia swoim telefonem. Później wystawiał ogłoszenie na jednym z portali internetowych o sprzedaży takiego roweru. Aby szybko znaleźć kupującego oraz podnieść atrakcyjność sprzedawanych rowerów zatrzymany ogłoszenia zamieszczał wraz z wcześniej zrobionymi zdjęciami oraz żądał kwoty dużo niższej niż realna wartość przedmiotu. Kiedy znalazła się osoba zainteresowana kupnem takiego roweru, to sprawca "realizował zamówienie" i kradł taki jednoślad. Wrocławianin w ten sposób ukradł 3 rowery.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów podczas jazdy na skradzionym rowerze. Jak się okazało nie była to jedyna kradzież na jego koncie. Policjanci na podstawie zebranych materiałów w tej sprawie udowodnili podejrzanemu, co najmniej trzy kradzieże jednośladów na terenie miasta o łącznej wartości około 3 tysięcy złotych. Funkcjonariusze ze Śródmieścia odzyskali do tej pory dwa skradzione rowery o wartości około 2 tysięcy złotych.

Policjanci ustalają teraz dokładne okoliczności tej sprawy, oraz sprawdzają czy zatrzymany nie ma na koncie podobnych przestępstw. Ponadto zatrzymany mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zatrzymany 29-latek będzie teraz odpowiadał za swoje czyny przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Pamiętajmy, aby w miarę możliwości pozostawiać swoje rowery i inne cenne przedmioty w pomieszczeniach zamkniętych, tak, aby nie były one widoczne dla postronnych osób. A jeśli jesteśmy zainteresowani zakupem używanego towaru przez Internet to zwróćmy uwagę, czy okoliczności takiego ogłoszenia nie pozostawiają wątpliwości, co do legalności pochodzenia takiego przedmiotu.