Zatrzymany na gorącym uczynku

09.04.14 | 13:03

Wrocławscy policjanci, w wyniku podjętej w centrum miasta interwencji, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania do biletomatu. Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze zauważyli osobę manipulującą jakimś przedmiotem przy urządzeniu. Teraz za swój czyn podejrzany odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując miasto, w wyniku podjętej interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania do biletomatu. Zatrzymany to 24 - latek bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci patrolując rejon wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto, zauważyli w pobliżu ul. Oławskiej mężczyznę, który manipulował jakimś przedmiotem przy wrzutniku monet.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z uszkodzeniem jeszcze jednego biletomatu w tym samym rejonie.

Straty powstałe w wyniku tych zdarzeń oszacowano na łączna kwotę blisko 600 złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie okoliczności tej sprawy, oraz sprawdzają czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu przestępstw.

Teraz podejrzany odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.