Wrocławianie zablokują dziś ulice

11.04.14 | 06:10

Rada Osiedla Sołtysowice informuje, że Komitet Protestacyjny Mieszkańców organizuje w piątek blokadę przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Redyckiej i Sołtysowickiej. Utrudnienia w ruchu będą od godziny 15 do 17. W tym terminie blokowane będą przejścia dla pieszych przy ul. Polanowickiej (przy rondzie ul. Żmigrodzka) i na ul Poświęckiej w okolicy skrzyżowania z ul. Kamieńskiego.

- Wystarczy zobaczyć ulicę Redycką by zrozumieć dlaczego protestujemy. Samochodów jest tak dużo, że czasami trudno jest przejść na drugą stronę. Kierowcy traktują ulicę Redycką jako przedłużenie Obwodnicy Śródmiejskiej - mówi Artur Erd, przewodniczący Zarządu Osiedla Sołtysowice i dodaje, że protest ma zwrócić uwagę władz miasta na konieczność dokończenia budowy obwodnicy śródmiejskiej.

- Chcemy zaapelować by miasto budowało kolejne odcinki obwodnicy. Z odpowiedzi jaką otrzymaliśmy wynika, że do 2020 roku żadnych prac się nie przewiduje. Tymczasem na planach i nawigacjach ulica Redycka jest oznaczona jako droga wojewódzka nr 453 i kierowcy jadąc na Poznań, Kudowę czy Warszawę jadą tą ulicą - mówi Artur Erd i dodaje, że na większe natężenie ruchu skarżą się nie tylko mieszkańcy Sołtysowic, ale także Kowal i Swojszyc.

- W obecnym Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Wrocławia obowiązującym do 2016 roku kolejny etap obwodnicy śródmiejskiej nie jest przewidziany, ale plan jest co roku aktualizowany. Warto też pamiętać o Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która przejęła ruch tranzytowy przez miasto - odpowiada Arkadiusz Filipowski, rzecznik Urzędu Miejskiego Wrocławia

 

wroclaw.pl
Photo credit: wroclaw.pl