Pracownicy Starbucks dla przedszkola na Bielanach Wrocławskich

10.04.14 | 14:27

W piątek 11 kwietnia pracownicy kawiarni Starbucks we Wrocławiu chwycą za łopaty i pędzle, by odświeżyć ogród przedszkola Pogodna Chatka na wrocławskich Bielanach. Jest to pierwsza inicjatywa marki w Polsce w ramach globalnej akcji "Month of Service", podczas której przez cały kwiecień pracownicy kawiarni przeznaczają swój czas na pracę na rzecz lokalnych społeczności. Do udziału w akcji zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Wrocławia.

Misją Starbucks jest inspirowanie i rozwijanie ludzi, czego dowodem jest przyznanie firmie wyróżnienia dla jednej z najbardziej etycznych firm na świecie przez Etisphere Institute. Tytuł ten jest przyznawany nielicznym markom spośród setek kandydatów - zwycięzcy muszą prezentować najwyższe standardy etyki, współpracy z pracownikami i partnerami oraz troski o środowisko.

Każda kawiarnia jest częścią lokalnej społeczności i chce pozytywnie wpływać na relacje między jej członkami: partnerami (tak Starbucks nazywa pracowników kawiarni), klientami, sąsiadami. Pracownicy Starbucks przez cały rok współpracują z lokalnymi organizacjami i instytucjami poświęcając swój czas na wolontariat. Kwiecień jest pod tym względem miesiącem szczególnym dla marki - w tym okresie partnerzy na świecie intensyfikują swoje działania społeczne. W tym roku marka Starbucks włącza się po raz pierwszy w światowy "Month of Service" również w Polsce.

Pierwsza akcja społeczna odbędzie się we Wrocławiu, gdzie celem jest pomoc najmłodszym mieszkańcom miasta - wychowankom przedszkola Pogodna Chatka na Bielanach Wrocławskich przy ul. Kolejowej 2A.  W planach jest sprzątanie przedszkolnego ogrodu po zimie, malowanie i naprawa zepsutych sprzętów. Dzięki temu dzieci będą spędzać czas na czystym i bezpiecznym placu zabaw.

Początek akcji w piątek 11 kwietnia, o godzinie 9.00 w kawiarni Starbucks na Bielanach Wrocławskich przy ul. Czekoladowej 14 A.

Starbucks zaprasza wszystkich chętnych do przyłączenia się i wsparcia partnerów kawiarni w pracach na rzecz przedszkola.