Policjanci ocalili desperatkę

11.04.14 | 13:20

Wrocławscy policjanci odnaleźli kobietę, która zamierzała popełnić samobójstwo. Informację o tym funkcjonariusze otrzymali aż z Warszawy, gdzie dodzwoniła się desperatka.

Wrocławscy policjanci odnaleźli kobietę, która zamierzała popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze wiadomość o takiej sytuacji otrzymali ok. godz. 22.00. Z przekazanych informacji wynikało, że Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Warszawie odebrało telefon od zdesperowanej kobiety, chcącej popełnić samobójstwo.

Podczas rozmowy telefonicznej kobieta miała twierdzić, że znajduje się we Wrocławiu nad Odrą i stoi po kolana w wodzie. Funkcjonariusze podjęli natychmiast działania, aby ustalić miejsce położenia kobiety. Szybko zawężone zostało miejsce, gdzie może się znajdować desperatka.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kobieta może być w pobliżu ul. Powstańców Śląskich i Krzyckiej. Policjanci z Oddziału Prewencji we Wrocławiu sprawdzający ten teren, przy zajezdni tramwajowej na ul. Powstańców Śląskich zauważyli kobietę, która zachowywała się bardzo nerwowo. Została zatrzymana. Okazało się, że to 35-letnia mieszkanka województwa lubuskiego. Policjanci znaleźli przy niej telefon oraz potwierdzili, że mają do czynienia z osobą dzwoniącą do CPR w Warszawie.

Kobieta była w złym stanie psychicznym i emocjonalnym. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało ją do szpitala.